Duda - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube

Duda podpisał Bezkarność Plus. O takim prezencie Sasin i pozostali czempioni marzyli

Duda wyszedł naprzeciw oczekiwaniom partii i złożył podpis pod ustawą o zaniechaniu ścigania za niektóre czyny związane z organizacją wyborów prezydenckich zarządzonych na 10 maja 2020 roku. Brzmi strasznie? To dopiero początek.

Duda podpisał ustawę, która w slangu opozycji demokratycznej została ochrzczona mianem “bezkarność plus”. Oznacza to, że Sasin oraz wszyscy samorządowcy, którzy bezprawnie udostępnili dane wyborców Poczty Polskiej otrzymają parasol ochronny.

Duda ochronił Sasina i resztę

Ustawa abolicyjna została uchwalona przez Sejm głosami pisowców 1 grudnia. Senackie komisje rekomendowały odrzucenie skandalicznego dokumentu, wskazując, iż ustawa jest niezgodna z konstytucją. 15 grudnia grupa trzymająca władzę tradycyjnie odrzuciła sprzeciw Senatu. Duda dzisiaj złożył podpis pod dokumentem przewidującym niewszczynanie postępowań oraz umorzenie niezakończonych prawomocnym wyrokiem postępowań karnych o przekroczenie uprawnień przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast za przekazanie poczcie spisu wyborców podczas wyborów prezydenckich w trakcie bezprawnego lockdownu w 2020 roku.

Wcześniej sprawę nagłaśniała Sieć Obywatelska Watchdog Polska, która wysłała do prokuratury ponad 200 zawiadomień. Niektóre sądy zaczęły wydawać w sprawie pierwsze wyroki, lecz podpisana przez Dudę ustawa ochroni Sasina za wydanie 70 milionów złotych na wybory, które się nie odbyły i odbyć prawa nie miały.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński odstrzeli Morawieckiego i wystawi nową premier. Przywódca wciąż wierzy w ostateczne zwycięstwo partii

źródło: Radio ZET

+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
6
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również