Rydzyk wziął w obronę Wojtyłę - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Wirtualna Polska

Ojciec Rydzyk bierze Wojtyłę w obronę. Biznesmen mówi o “drugim zamachu” i “niepolskich Polakach”

Ojciec Rydzyk włączył się do chóru obrońców Karola Wojtyły. Biznesmen zabrał głos po niemal tygodniu od emisji głośnego reportażu TVN24 “Franciszkańska 3”.

Rydzyk jak można było przypuszczać, podważa tezy zawarte w dokumencie z którego wynika, że Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach księży wobec dzieci oraz sam tuszował przypadki pedofilii w Kościele katolickim.

– Dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II, to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość

– przekonywał biznesmen.

Rydzyk: To drugi zamach na papieża

Najwyższy kapłan Partii zawyrokował, że “oszczercze programy i publikacje” nie są robione w “polskim duchu”. Redemptorysta stwierdził następnie, że kolportaż informacji podważających nieskazitelny wizerunek Wojtyły to działania podejmowane przez “niepolskich Polaków”. Ci mają zdaniem biznesmena zniszczyć Kościół.

Redemptorysta na antenie Radia Maryja podkreślił, że jest to kolejny “zamach” na Wojtyłę.

– Atak na św. Jana Pawła II to uderzenie w nasz największy autorytet. Gdyby Jan Paweł II miał coś na sumieniu, to oni nie strzelaliby do niego, tylko wyciągnęliby te papiery. Młodzi ludzie nie znają Jana Pawła II i to jest też walka o młodzież, o przyszłość. Oczernianie Go to jest drugi zamach na papieża

– przekonywał.

Rydzyk powiązał reportaż o Wojtyle z krytyką swojej rozgłośni:

– Kiedyś powiedział mi ksiądz, przyjaciel ze Szwajcarii: Tadeusz, oni Ciebie zabiją. Ja pytam: jak zabiją? On mi powiedział, że przez media, przez odebranie Ci dobrego imienia. Ojciec Święty błogosławił nam i mówił: “Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji poprowadzi wasze Radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów

– przekonywał redemptorysta.

Na koniec biznesmen zareklamował swoją uczelnię i zachęcił słuchaczy do podjęcia studiów podyplomowych na kierunku “Dziedzictwo myśli Jana Pawła II” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska w tym sondażu miażdży PiS. Wysokie poparcie dla Lewicy i Konfederacji, chłopcy Ziobry poza Sejmem

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

+1
0
+1
0
+1
11
+1
0
+1
0
+1
12
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również