polskaracja.pl: Deutsche bank ukarany przez UOkIK
źródło: Screen z kanału YouTube

Deutsche Bank ukarany przez UOKiK. Dostanie milionową karę

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył 5,7 mln zł kary na Deutsche Bank Polska. Chodzi o naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.

– Niedopuszczalne jednostronne zmiany postanowień abuzywnych w wykonywanych umowach – tak w skrócie można określić praktykę, za jaką Deutsche Bank Polska S.A. został ukarany decyzją Prezesa UOKiK kwotą ponad 5,7 mln zł (5 750 370 zł) – przekazał UOKiK.

Zdaniem urzędu konsumenci byli często wprowadzani w błąd. Bank miał rzekomo rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, co do zmiany wysokości pobieranych opłat za wystawienie zaświadczeń dotyczących kredytów lub pożyczek hipotecznych.

Konsumenci wprowadzeni w błąd

– Konsumenci mogli nie mieć świadomości, że bank nie jest uprawniony do dokonania jednostronnej zmiany postanowień, które same w sobie mają charakter abuzywny. W związku z tym mogli również nie wiedzieć, że niedozwolona klauzula i jej zmiana nie są dla nich wiążące. Deutsche Bank Polska przekazywał konsumentom nieprawdziwe informacje, czym wpływał na ich decyzje dotyczące uiszczania bezpodstawnie narzuconych przez siebie opłat za wystawienie zaświadczeń dotyczących kredytów hipotecznych – dodał prezes UOKiK.

Teraz Deutsche Bank Polska będzie zobowiązany do zapłaty ponad 5,7 mln zł kary. Decyzja w tej sprawie nie jest prawomocna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Budapeszt: karambol na autostradzie. Zderzyło się ze sobą kilkadziesiąt samochodów

źródło: wpolityce.pl / Interia Biznes

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również