Minister - polskaracja.pl
źródło: Śmierć białoruskiego ministra polskaracja.pl

Odszedł białoruski minister spraw zagranicznych. Przyczyną zgonu była “nagła śmierć”

Dzisiaj, w wieku 64 lat zmarł minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej. O zdarzeniu poinformowała państwowa agencja informacyjna BiełTA. Przyczyny śmierci nie są jeszcze znane, lecz ze względu na nagły przebieg nie wyklucza się zawału.

Na podstawie informacji, które przekazał niezależny portal Nasza Niwa, minister Makiej zmarł w swoim domu w jednej z dzielnic Mińska.

– O ile wiadomo, nie zwrócił się odpowiednio szybko do medyków, ponieważ nie potraktował swojego stanu poważnie

– podaje Nasza Niwa.

W związku z nagłą śmiercią Uładzimira Makieja, białoruskie media wspominają jego ostatnie wizyty dyplomatyczne. W tym tygodniu jedna z nich miała miejsce w Armenii podczas sesji poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Natomiast 10 listopada udał się do Indii w celu spotkania z tamtejszymi ministrem spraw zagranicznych oraz ministrem handlu.

– Politycy szczegółowo omówili sytuację w Ukrainie, zwracając uwagę na potrzebę jej szybkiego uregulowania środkami pokojowymi

– czytamy w oświadczeniu Białorusi.

Dyplomata z zakazem wjazdu do UE

Uładzimir Makiej urodził się 5 sierpnia 1958 r. w obwodzie grodzieńskim. Ukończył Miński Państwowy Pedagogiczny Instytut Języków Obcych, a zaraz potem przez 12 lat służył w Armii Radzieckiej. W 1992 r. został słuchaczem akademii dyplomatycznej austriackiego MSZ. Od 1993 r. zajmował różne stanowiska w służbie dyplomatycznej: był przedstawicielem Białorusi przy Radzie Europy i jednocześnie radcą ambasady w Paryżu, kierownikiem departamentu współpracy ogólnoeuropejskiej białoruskiego MSZ, pomocnikiem prezydenta Białorusi, a w końcu kierownikiem administracji prezydenckiej. 20 sierpnia 2012 r. został odwołany z tego stanowiska i mianowany ministrem spraw zagranicznych. Znajdował się na liście białoruskich działaczy państwowych objętych zakazem wjazdu na terytorium Unii Europejskiej.

źródło: onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również