polskaracja.pl: Łukaszenka
źródło: Screen z YouTube

“Traktowałem go jak własne dziecko”. Łukaszenka obraził się na Zełenskiego

Aleksandr Łukaszenka obraził się na Wołodymyra Zełenskiego. Nietypowe zachowanie białoruskiego polityka zarejestrowały ukraińskie media.

Donoszą one, że prezydent Białorusi obraził się za sankcje nałożone na Mińsk. Zapewnił przy tym, że białoruskie wojsko nie pójdzie na wojnę z Kijowem.

Łukaszenka wspominał także o prezydencie Zełenskim, mówiąc, że traktował go “jak swoje dziecko”.

– Widzieliście moje stanowisko w sprawie Ukrainy. Czego tam nie zrobiłem. A pierwszym, który nałożył na nas sankcje, był Kijów i Wołodia Zełenski, którego traktowałem jak własne dziecko. Nawet nie chcą z nami rozmawiać. I nałożyli na nas sankcje. Dlaczego? Bo nie są niezależni. Amerykanie przekazali im dyspozycje przez Polaków – tłumaczył Łukaszenka.

Zawiedziony Łukaszenka

Białoruski polityk wyznał, że nie pojmuje roszczeń wobec niego ze strony Ukrainy. Dodał, że jedynie „wypełnia porozumienia sojusznicze z Rosją”.

Łukaszenka zapewnił, że nie chce wysyłać żołnierzy na wojnę z Ukrainą, jeśli „oni nie postawią stopy na naszym terytorium z bronią”.

– Proszę, przyjedźcie. Będziemy was leczyć, będziemy was nosić na ramionach. Jesteście dla nas krewnymi. Ale z bronią w rękach – bądźcie ostrożni – mówił białoruski dyktator.

źródło: DoRzeczy

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również