polskaracja.pl: Granica polsko-białoruska
źródło: Screen z Obiektyw Podlaskie24.pl

Niepokojące doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała kolejny raport

187 cudzoziemców, wśród których byli m.in. obywatele Senegalu, Pakistanu i Indii, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – przekazała Straż Graniczna.

Pogranicznicy poinformowali również o zatrzymaniu kolejnych kurierów zajmujących się przewożeniem osób nielegalnie przekraczających granicę.

Straż Graniczna udostępniła w mediach społecznościowych nowy raport. Wynika z niego, że na obszarze ochranianym przez SG z placówki z Płaskiej trzech cudzoziemców (obywatele Mali i Gambii) próbowało przeprawić się przez jezioro Wiązowiec. Zatrzymano również dwóch kurierów: obywateli Turkmenistanu, którzy próbowali przetransportować dwóch Afgańczyków i Ukraińca. Ten chciał przewieźć czterech obywateli Indii.

Podlaski Oddział SG w ciągu ostatnich 6 miesięcy dokonał zatrzymania ponad 420 pomocników i organizatorów.

Niespokojnie na granicy

Niespokojnie było również na granicy polsko-ukraińskiej. W tej kwestii dane nie pozostawiają wątpliwości. Na tym obszarze wciąż jest gorąco.

-W dn.18.07 #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 30,3 tys. osób. Od 24.02.2022 – ponad 13,727 mln os.
W dn.18.07 z Polski do Ukrainy odprawiono 31,8 tys. osób. Od 24.02.2022 – 11,908 mln os – czytamy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co dalej z “Kołem fortuny?” Norbi komentuje doniesienia o końcu programu

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również