polskaracja.pl: Incydenty na granicy polsko-białoruskiej
źródło: Screen z Twittera

Kolejne niebezpieczne incydenty na granicy. Straż Graniczna wydała oświadczenie

Straż Graniczna wydała najnowszy komunikat. Okazuje się, że doszło do kolejnych nielegalnych incydentów z udziałem migrantów. 5 kwietnia do Polski próbowało przedrzeć się 113 osób. Zaledwie kilka dni wcześniej w Mielniku miał miejsce atak na polskie służby graniczne.

Wiadomo, że przez rzekę Świsłocz nieopodal Bobrownik próbowało przeprawić się za pomocą pontonu 15 obywateli Syrii. Imigranci uciekli, gdy zobaczyli funkcjonariuszy. Pewien mężczyzna narodowości ukraińskiej przewoził 11 Somalijczyków, został jednak szybko schwytany. Inny mężczyzna tym razem obywatel Białorusi próbował przewieźć 4 obywateli Egiptu.

Incydenty na granicy

W ostatnich dniach nie zabrakło wielu incydentów z udziałem migrantów atakujących polskie służby. 3 kwietnia miał miejsce atak na odcinku, gdzie stacjonuje Placówka SG w Mielniku. Szczęśliwie nie udało się dopuścić do sforsowania zabezpieczeń. Patrol ok. godz. 17:30 zauważył cudzoziemców od strony białoruskiej. Migranci byli agresywni i zaczęli obrzucać służby kamieniami. Następnie uciekli, oddalając się od granicy w głąb Białorusi. Do kolejnego incydentu doszło późnym wieczorem ok. godz. 21. Sprawcami zamieszania okazało się 20 mężczyzn, który zaczęli obrzucać funkcjonariuszy kamieniami i gałęziami. Nie brakowało również wyzwisk i agresywnych haseł. Ostatecznie strażnikom udało się zapanować nad sytuacją, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Silvio Berlusconi jest bardzo chory. Polityk otrzymał niepokojącą diagnozę

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również