Tusk
źródło: fot. youtube/naTemat.pl

“Dobrych ludzi jest więcej”. Donald Tusk zapowiada wielki marsz przed wyborami

-1 października zorganizujemy marsz miliona serc. Milion w Warszawie da już pewność zwycięstwa. Spotkamy się po to, aby na kilka tygodni przed wyborami już nikt nie miał wątpliwości, że dobrych ludzi jest więcej – zapowiedział Donald Tusk w czasie środowego wystąpienia.

Były premier przytoczył historię pani Joanny, która zażyła tabletkę wczesnoporonną. Po tym fakcie poczuła się gorzej i zgłosiła do lekarza. Szpital zdecydował się wezwać policję. Ostatecznie funkcjonariusze przesłuchali kobietę i odebrali jej telefon.

– Kazano mi się rozebrać, robić przysiady i kaszleć. Ta interwencja mnie kompletnie złamała. Zniszczyła mnie – mówiła bohaterka materiału “Faktów”.

Były premier obiecał, że dołoży wszelkich starań, by postawić się tej władzy i tego typu postępowaniu wobec kobiet. W tym miejscu przytoczył inne przykłady.

Tusk o Polsce pod rządami PiS

Tusk przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy kobieta pod rządami PiS musi tak bardzo cierpieć. Dodał, że partia rządząca na każdym kroku wchodzi w nasze życie z butami, a to dopiero początek.

– To nie tylko pani Joanna została upokorzona i ugodzona w samo serce. Pamiętamy Izę z Pszczyny, tragiczne przypadki z Częstochowy, Nowego Targu. Nie chcę mnożyć tych przykładów, bo nie chodzi tylko o to, co dzieje się z polską kobietą, którą spotyka bezduszność machiny państwowej, wręcz zmasowany atak służb państwowych. Mówimy dzisiaj także o tym, że Polska pod rządami PiS to nie tylko policjant, prokurator, ksiądz, to też zakusy PiS-owskiej władzy, potrzeba Kaczyńskiego i Ziobry, żeby wchodzić w nasze, wasze życie w każdym aspekcie – dodał były szef RE w czasie konferencji.

– Czy to są dzieci, wnuki w polskiej szkole, które stają się ofiarami ideologii, to są szpitale, o których wspomniałem, to jest pamiętny wypadek seicento i Sebastian, to jest rodzina, która została poszkodowana w wypadku, bo kolumny rządowe muszą pędzić i spychają wszystkich z drogi, bo jedzie wielmoża PiS-owski – tłumaczył lider PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niepokojące doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała kolejny raport

źródło: Onet / Rzeczpospolita / wp.pl

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również