polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje wybitny piosenkarz Jerzy Połomski. Miał 89 lat

Media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Połomskiego. Wybitny piosenkarz zmarł w wieku 89 lat w Skolimowie. Artystę najlepiej kojarzymy z “Cała sala śpiewa” i “Bo z dziewczynami”.

– Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – przekazała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Wybitny artysta. Jerzy Połomski

Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Był absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W 1957 roku udało mu się zadebiutować w warszawskim Teatrze Buffo, a następnie w Teatrze Syrena.

Dał się poznać szerokiej publiczności głównie jako wokalista. Był jednym z najpopularniejszych artystów estradowych w Polsce. W jego twórczości znalazły się także interpretacje przedwojennych utworów. Połomski w 1958 roku zajął m.in. drugie miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego piosenkarza. Dzięki piosence “Woziwoda” zdobył II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1961 roku.

Piosenkarz od pewnego czasu zmagał się z dolegliwościami zdrowotnymi. W 2018 roku pojawiły się u niego problemy ze słuchem. Wówczas po 60 latach koncertowania postanowił zawiesić działalność artystyczną. W 2021 roku zamieszkał w Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie.

źródło: Onet / Twitter / YouTube

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również