polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje znana polska aktorka. “Zrezygnowała z leczenia nowotworu”

Nie żyje znana polska aktorka Barbara Radecka, którą kojarzyliśmy najlepiej z takich produkcji, jak “Na Wspólnej”, czy “Przyjaciółki”. O śmierci kobiety poinformował w mediach społecznościowych jej wnuk Michał.

– Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata – napisał na Facebooku.

– Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie — wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie – czytamy wpis członka rodziny aktorki.

Radecki podkreślił, że pomimo upływającego czasu jego babcia pozostawała aktywna zawodowo i udzielała się artystycznie.

“Wolała odejść w spokoju”

85-latka zmagała się z nowotworem, nie chciała jednak podejmować walki.

– Wolała odejść w spokoju. Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach — świadomie i bez ociągania – przyznał wnuk Radeckiej.

Aktorka występowała m.in. w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Grała także głównie epizodyczne role w licznych serialach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż pokazał, ilu Ukraińców chce zawarcia unii z Polską i nie jest to mała liczba

źródło: Onet / wp.pl / Facebook

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również