polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje znany piosenkarz i kompozytor. Odszedł w samotności

Nie żyje Maciej Kossowski, znany piosenkarz i kompozytor.
Jego najbardziej rozpoznawalne dzieła to “Dwudziestolatki” oraz “Wakacje z blondynką”. Artysta odszedł w samotności, bez rodziny i przyjaciół. Od kilkudziesięciu lat mieszkał w USA.

– Mike stał się pustelnikiem – opisał historię ostatnich lat jego życia jeden z sąsiadów.

Maciej Kossowski urodził się w 1937 roku w Grudziądzu. Był kompozytorem, piosenkarzem i trębaczem. Angażował się mocno w trójmiejskie środowisko jazzowe.

Przez pewien okres należał do czołówki polskich piosenkarzy. Znany był z takich przebojów, jak “Dwudziestolatki”, “Wakacje z blondynką”, “Agatko pocałuj” czy “To ty, Mario”.

Odszedł wielki, lecz zapomniany artysta

Kossowski chętnie współpracował z zespołami Zbigniewa Namysłowskiego i Orkiestrą Polskiego Radia. W latach 60. wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjął nowe nazwisko – Mike Cossi. Następnie postarał się o amerykańskie obywatelstwo. Od tamtego czasu nie pojawiał się w Polsce, jedynie w Grudziądzu w 2012 roku.

O śmierci kompozytora poinformowały polonijne media w Nowym Jorku. Sąsiad i przyjaciel muzyka, Paul Redelat przekazał im list.

Maciej Kossakowski, screenshot Youtube

– Piszę, by was poinformować, że Maciej Kossowski zmarł 30 października 2022 roku około godziny 13 w New York Presbyterian / Weill Cornell Medical Center, przy 68 Wschodniej Ulicy na Manhattanie – napisał mężczyzna.

źródło: plejada.pl / wp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również