polskaracja.pl: Nie żyje jej perfekcyjność
źródło: Screen z kanału YouTube

Nie żyje Mariusz Drozdowski. W środowisku LGBT znany był jako “Jej Perfekcyjność”

Media obiegła informacja o śmierci Mariusza Drozdowskiego. W środowisku LGBT znany był jako “Jej Perfekcyjność”. Wykładał na UW, był socjologiem i medioznawcą. Prowadził również programy na swoim kanale na YouTube, gdzie rozmawiał z zaproszonymi gośćmi.

Mariusz Drozdowski był transwestytą i nazywał siebie “Jej Perfekcyjność”. Na Instagramie pojawił się wpis pożegnalny. Fani celebryty do tej pory nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

– Perfekcyjność jest już w Utopii. Wczoraj, 23 kwietnia, przeżywając 18 lat imprezy, zmarła nagle, pozostawiając nas – swoje osoby przyjacielskie i bliskie – w głębokiej żałobie. Była przede wszystkim artystką, a jej medium było jej życie. Żyła z niezwykłą odwagą, zmieniała rzeczywistość wokół siebie, miała ogromny wpływ na ludzi. Nie była osobą kryształową, ale z pewnością zasłużoną dla ruchu LGBTQ+ – przez wiele lat przewodniczyła Paradzie Równości, zakłada Queer UW i inne fundacje działające na rzecz osób nieheteroseksualnych – czytamy na profilu zmarłego.

“Jej Perfekcyjność” nie żyje

– Dla wielu z nas była oazą wolności, dzięki niej stawaliśmy się sobą. Wiele osób jej nie lubiło – te prosimy po prostu o milczenie. Tym, którzy ją kochali, składamy głębokie kondolencje i jako jej rodzina kondolencje przyjmujemy. Będziemy informować Was o terminie pochówku i decyzjach rodziny. Tymczasem wspominajcie ją serdecznie – dodano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gorzów Wielkopolski: 21-latka topiła się w rzece. Na pomoc ruszyli policjanci i strażacy

źródło: Twitter / Instagram

+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
5
Udostępnij:

Zobacz również