Donald Tusk - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Donald Tusk - kanał oficjalny

„Nie denerwuj się chłopie”. Tusk przemówił do Morawieckiego

– Zmarnowali 21 miesięcy. Te pieniądze powinny być w Polsce od blisko dwóch lat – grzmiał były premier Donald Tusk. Następnie zwrócił się do Mateusza Morawieckiego, nawiązując do kwestii porozumienia z Brukselą.

Okazuje się, że PiS wycofuje się z wielu zmian, które wprowadzono wcześniej w sądownictwie, co ma doprowadzić do odblokowania funduszy z KPO. Pierwsze czytanie projektu o SN odbędzie się w czwartek w Sejmie, a we wtorek drugie i trzecie.

Były szef RE Donald Tusk odniósł się do tej sprawy podczas spotkania z dziennikarzami.

– Mamy wyjątkowy dzień, żeby podziękować tym sędziom, tym działaczom społecznym, którzy przez ostatnie lata bronili praworządności w Polsce i tym, którzy broniąc praworządności, robili wszystko, żeby nie pozbawić Polski pieniędzy i środków europejskich – mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Tusk: PiS uległ presji

Lider PO nie przebierał w słowach oceniając postawę rządu. Tu zwrócił się do premiera Morawieckiego zalecając, by ten się nie denerwował.

– Mamy do czynienia z prostą sytuacją. PiS uległ tej presji, stąd te moje gratulacje. Uległ argumentacji opozycji i uległ presji ze strony europejskich instytucji. W tej sprawie nawet przesadzają. Dowiedziałem się przed chwilą, że premier Mateusz Morawiecki trzęsącym głosem mówił, żeby nic nie zmieniać w tym projekcie ustawy, bo Bruksela i Komisja Europejska będą oburzone. Mogę powiedzieć: nie denerwuj się chłopie, dobre poprawki, dobre zmiany, a tę ustawę można oczywiście poprawić w wielu miejscach, będą zaakceptowane. Nie trzeba do tej Brukseli aż tak na kolanach jeździć, jak to ostatnio demonstruje premier – podkreślił lider PO.

Zauważył również, że nasz kraj musiał zapłacić ponad 1,5 mld zł kar, a wszystko przez głupotę rządzących.

– I to Polacy zapłacili, bo przecież nie Morawiecki. Głupota kosztuje nas wszystkich. Ta ustawa jest delikatnie mówiąc niedoskonała. Jeśli chociaż trochę rozumu wróciło do głów rządzących, to warto tę ustawę w tych punktach poprzeć. Mogę tylko serdeczny apel do premiera Morawieckiego i do rządzących wygłosić: nie zepsujcie tego po raz kolejny – mówił Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Miałem mnóstwo szczęścia, że mogłem to osiągnąć”. Leo Messi podjął ważną decyzję

źródło: dziennik.pl / wprost.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również