Donald Tusk - polskaracja.pl
źródło: fot. Facebook/Donald Tusk

Donald Tusk ma powody do zadowolenia? W tym sondażu mocno wyprzedza konkurencję

„Który z polityków opozycji ma Pana/i zdaniem najwięcej cech przywódcy?” – takie pytanie zadano respondentom biorącym udział w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla Radia Zet.

Z badania wynika, że były premier Donald Tusk ma powody do zadowolenia. Na lidera PO chęć przekazania głosu zadeklarowało 34,5 proc. ankietowanych. Polityk mocno wyprzedził innych przedstawicieli opozycji.

Na drugim miejscu uplasował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zdobył 18,9 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni liderowi Polski 2050, którego wskazało 6,5 proc. badanych.

Tusk deklasuje konkurencję

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: prezes Nowej Nadziei i współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen z wynikiem 5,1, następnie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z 4,3 proc., lider AgroUnii Michał Kołodziejczak z 4 proc., czy współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty z 0,9 proc.

Donald Tusk od miesięcy opowiada się za wspólną listą, dzięki której ugrupowania opozycyjne mogłyby pokonać rządzący już dwie kadencje PiS. Wciąż jednak nie ustalono ostatecznego scenariusza. Również termin wyborów pozostaje na razie tajemnicą. Sondaż IBRiS przeprowadzono na zlecenie Radia ZET w okresie 31.03-01.04 na grupie 1100 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pomnik papieża Jana Pawła II zdewastowany. Jest pierwszy zatrzymany

źródło: Radio ZET

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również