Rafał Trzaskowski - polskaracja.pl
źródło: Prezydent Rafał Trzaskowski z żoną - polskaracja.pl

Prezydent Rafał Trzaskowski cieszy się największym zaufaniem Polaków. Kaczyński i Ziobro coraz niżej i niżej

Rafał Trzaskowski według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS może poszczycić się najwyższym wskaźnikiem zaufania. Badanie na zlecenie portalu Onet jest natomiast bezlitosne dla Kaczyńskiego i Ziobry. Przywódca oraz prokurator generalny wyraźnie nie cieszą się sympatią społeczną.

Prezydent Rafał Trzaskowski uzyskał 42,7 procent w rankingu zaufania wśród Polaków. Drugie miejsce zajął natomiast prezydent Duda.

Rafał Trzaskowski deklasuje Dudę, Morawieckiego i przywódcę

Lokator Pałacu Prezydenckiego uzyskał 40 procent (wzrost o 0,9 punktu procentowego) zaufania wśród wyborców. Zaskakująco wysokim wynikiem może pochwalić się również Morawiecki, któremu ufa 37,2 procent wyborców (spadek o 0,2 punktu procentowego). Jak wskazuje badanie IBRiS, zarówno Duda jak i premier rządu w Warszawie mają gigantyczne elektoraty negatywne: Kolejno 47,3 procent oraz aż 57,8 procent. Prezydent stolicy wypada tutaj nieporównywalnie lepiej: Rafałowi Trzaskowskiemu nie ufa 40,4 procent wyborców.

A co z prawdziwymi tytanami polityki w Polsce? Kaczyński został pobity nie tylko przez Donalda Tuska, ale nawet Biedronia.

Wcześniej uplasował się Szymon Hołownia (36,1 procent zaufania), Władysław Kosiniak-Kamysz (33,9 procent), wspomniany Donald Tusk (32,9 procent), marszałek Witek (29,2 procent), Biedroń (27,7 procent), Błaszczak (27,7 procent). Stawkę zamyka właśnie Kaczyński z ledwo 26,1 procent zaufania wśród swoich wyborców

Dalej znaleźli się Zgorzelski, Sasin, Zandberg, Tomasz Grodzki, Gliński, Krzysztof Bosak oraz prokurator generalny Ziobro, którego Polacy zdecydowanie nie darzą zaufaniem.

źródło: Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również