Morawiecki - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Twitter

Morawiecki atakuje Donalda Tuska i twierdzi, że ten jest synonimem “fake newsa”. Poszło o ceny gazu i manipulacje władzy, a Twitter wybuchł

Morawiecki dołączył do chóru pisowców oburzonych niedawnym filmikiem Donalda Tuska, w którym przewodniczący Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę na rosnące ceny gazu i energii. Władza wraz ze swoimi trollami zarzucają opozycji, iż ta rozsiewa rzekomo nieprawdziwe informacje.

To właśnie mordercze ceny gazu miały sprawić, że popularna gdańska pizzeria New Port nie udźwignęła kosztów “dobrej zmiany” i panującej inflacji połączonych z kryzysem energetycznym. I to właśnie o tym mówił wcześniej Donald Tusk. Okazało się, że zrozumienie tego, co polityk miał na myśli, przerosło sympatyków i członków PiS. Grupa trzymająca władzę wykorzystując spółki skarbu państwa oraz ich konta w mediach społecznościowych zarzuciła liderowi opozycji demokratycznej “rozsiewanie dezinformacji”. O co chodzi?

Morawiecki atakuje Donalda Tuska

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej opublikował niedawno krótki film, w którym podsumowuje mijające tygodnie. Te stają się coraz bardziej zabójcze dla przedsiębiorców, a co z tym idzie dla polskiej gospodarki.

– Czytamy dzisiaj, że padają kolejne polskie firmy. Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły. Mieli dopłacić 72 tysiące złotych, ale wtedy jedna porcja frytek u nich musiałaby kosztować 30 złotych, a jedna pizza co najmniej 40 złotych. Jesteście wściekli? Więc zamieńmy tę naszą złość na siłę i zmieciemy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami

– powiedział szef PO w nagraniu opatrzonym tytułem “To doprowadza Polaków do szału”.

Sprawą natychmiast zainteresowała się partia oraz podlegające jej spółki skarbu państwa. Udział w kampanii przeciwko Donaldowi Tuskowi wzięło m.in. twitterowe konto należące do PGNiG Obrót Detaliczny.

– Od rana anonimowe konta rozsiewają fejki nt gdańskiej pizzerii, która otrzymała rachunek za gaz w wys. 72 tys. zł rzekomo za 1 miesiąc. Teraz temat eksponuje Donald Tusk. A teraz fakty: rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 LAT (od 19.01.2021) – obwieszcza wszem i wobec profil PGNiG.

Do nagonki na lidera opozycji demokratycznej dołączył w czwartek sam Morawiecki.

Donald Tusk to synonim FAKE NEWS

– rozpoczął mało dyplomatycznie szef rządu w Warszawie.

– Przewodniczący PO kolejny raz udostępnia w sieci niesprawdzone informacje i mówi o rachunku z gdańskiej pizzerii za gaz na kwotę 72 000 zł. PGNiG Grupa Kapitałowa reaguje – okazuje się, że to rachunek za okres 2 lat!

– oznajmił wyborcom Morawiecki w specjalnym wpisie na Twitterze.

Okazuje się jednak, że nie twierdzono wcześniej, jakoby rachunek, który przyszedł gdańskiej pizzerii dotyczył jednego miesiąca. Pisowcy imputują opozycji, iż ta sugerowała, jakoby rachunek odnosił się do jednego miesiąca. Jednocześnie grupa trzymająca władzę obstaje przy odważnej i nieco kuriozalnej tezie, jakoby rachunek miał dotyczyć dwóch lat. Prawda jest natomiast taka, że to dopłata, którą musi wysupłać pizzeria New Port. Głos w obronie Donalda Tuska zabrała Platforma Obywatelska:

– Mówi to człowiek, któremu sąd nakazał sprostowanie nieprawdziwych wypowiedzi. Przewodniczący Donald Tusk wyraźnie powiedział o dopłacie, nie o rachunku miesięcznym. Proszę obejrzeć ten film. To tylko 34 sekundy, chociaż o głupocie Waszej władzy można by mówić godzinami

– napisali w kontrze opozycjoniści.

Panie premierze widział pan jakiś biznes, który płaci rachunki za gaz co dwa lata?

spytała jedna z internautek zaciekawionych tokiem rozumowania premiera.

– I co z tego? Pizzeria się zamyka, bo w Polsce jest źle dla biznesu, bo mamy polski ład i ciągły bajzel. O to jest afera, a nie o to, czy to rachunek roczny, czy dwu roczny, czy dopłata. Manipulacja i okłamywaniem społeczeństwa jest ta tania narracja o rzekomym Fake News

– stwierdził inny użytkownik Twittera.

– Donald Tusk wyraźnie powiedział o dodatkowej dopłacie, nie o rachunku za miesiąc. Dziękujemy za potwierdzenie autentyczności rachunku. To są fakty. Takie ceny rujnują tysiące polskich przedsiębiorców

– podkreślila Platforma Obywatelska w innym miejscu.

Również sami internauci w dużym stopniu zwrócili uwagę na manipulację, jakiej dopuściła się partia, oskarżając opozycję o rzekome rozsiewanie “fake newsów”:

Kłamiecie. Mowa jest o dopłacie którą klient miał uregulować do końca roku. Zdzieracie z ludzi kasę lub wyłaczacie gaz. U kogo szukacie zrozumienia.

Żenujące, że spółki skarbu państwa angażują się w kampanię. Skrajna amatorka osób tam pracujących

ZOBACZ TAKŻE: Rozpad grupy trzymającej władzę? Polityk PiS: Utrzymanie jednośni ZjeP-u, ale nie za wszelką cenę

źródło: Twitter

+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również