polskaracja.pl: Kim Dzong Un
źródło: Dan Scavino / Wikimedia Commons

Korea Północna wystrzeliła pocisk międzykontynentalny. Kim Dzong Un ostrzega przed “niespodziewanie silną odpowiedzią”

Jak poinformowały w sobotę japońskie władze, Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny. Nastąpiło to dzień po tym, jak północnokoreańskie MSZ zagroziło Korei Południowej oraz Stanom Zjednoczonym odwetem wojskowym.

Rakietę wystrzelono w sobotę. Przebyła ona 900 km w ciągu 66 minut. Następnie wylądowała w Morzu Japońskim.

Oświadczenie tej sprawie wydała rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Adrienne Watson. Podkreśliła ona, że “Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają test rakiety”. Dodała również, że takie postępowanie jest “rażącym naruszeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ”.

Niepotrzebny stres i napięcie

Adrienne Watson zapewniła, że rakieta nie stworzyła niebezpieczeństwa dla Amerykanów ani ich sojuszników. Dodała jednak, że sytuacja ta była źródłem niepotrzebnego stresu i napięcia.

– Pokazuje to tylko, że Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna nadal przedkłada programy nielegalnej broni masowego rażenia i pocisków balistycznych nad dobro swoich obywateli. Wzywamy wszystkie kraje do potępienia tych naruszeń i wzywamy KRLD do zaprzestania destabilizujących działań i do zaangażowania się w poważny dialog – przekazano w komunikacie USA.

Kim Dzong Un pokazał swoją córkę

Niedawno media obiegły nagrania na których koreański dyktator w towarzystwie swojej ukochanej córki załatwia codzienne sprawy i obowiązki. Polityk postanowił obejrzeć nawet mecz piłki nożnej. On sam, jak i otaczający go generałowie byli po prostu zachwyceni. Oficjalnie nie podano, jak nazywa się ok. 10-letnia dziewczynka. Pojawiły się jednak spekulacje, że ma na imię Kim Ju Ae. Wiele osób podejrzewa, że córka przywódcy Korei Północnej może być szykowana na jego następczynię. 

W czasie innego publicznego wystąpienia dziewczynka pokazała się wraz z ojcem na tle międzykontynentalnego pocisku.

– To z pewnością uderzające. Kim Ju Ae stojąca u boku ojca, oklaskiwana przez techników i naukowców zaangażowanych w ostatnią próbę wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej, potwierdzałoby pogląd, że jest to początek jej drogi jako potencjalnej następczyni – powiedział ekspert think tanku Carnegie Endowment for International Peace.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Trzaskowski obiecuje, że żadnych zakazów mięsa nie będzie i przy okazji zakpił z Kaczyńskiego

źródło: Onet / wp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również