polskaracja.pl: Kamil Stoch
źródło: Wikipedia / Ailura, CC BY-SA 3.0 AT

Kamil Stoch zdradził swoje plany ws. dalszej kariery. Fani mogą spać spokojnie?

Fani skoków mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że Kamil Stoch, pomimo tego, że nie stanął na podium konkursu indywidualnego, nie planuje zakończenia kariery. – Chcę więcej – powiedział w rozmowie z Interią.

– Nie będę ukrywał, że to był sezon, który pod względem wyników trochę mnie rozczarował. Pokazał mi jednak, że nadal jestem w stanie skakać na bardzo wysokim poziomie. Bywało, że niewiele brakowało do podium. I to mnie napędzało i dawało motywację – wyznał skoczek, który uplasował się na 14. pozycji w klasyfikacji generalnej.

– Gdybym czuł, że o “10” mogę tylko pomarzyć, to pewnie pomyślałbym, że coś już jest nie tak. Tymczasem w tej “10” w tym sezonie byłem bardzo często. Czasami zabrakło szczęścia, by osiągnąć sukces. Do tego wiem, że moje skoki nie były idealne i potrzebowały jeszcze trochę szlifów. W sobotę w Planicy mocno spóźniałem skoki, a jednak leciałem w okolice 230. metra. Wciąż zatem skaczę na poziomie ścisłej światowej czołówki. To sprawia, że w dalszym ciągu chcę to robić. I dalej chcę wygrywać – dodał podczas wywiadu.

Kamil Stoch: Czas pokaże

Kamil Stoch zadeklarował, że zamierza skakać dalej, a sam nie chce wybiegać daleko w przyszłość. “Czas pokaże” – podsumował.

Sportowiec przyznał, że na jego decyzję wpłynął Thomas Thurnbichler – nowy selekcjoner, który przekazał całej drużynie dobrą energię, wiarę i młodzieńczy zapał, który pcha ich ku nowym możliwościom.

– Otworzył przed nami cały świat. Trzeba było tylko po to sięgnąć. Tego nam brakowało. Bardzo chcę wygrywać. Uwielbiam to. Momentami jest to silniejsze ode mnie. Wysokie lokaty są super, ale jak nie ma zwycięstwa, to czegoś mi brakuje, bo ciągle chcę więcej. Byłem na szczycie i dalej chcę mierzyć wysoko – powiedział Stoch.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje znany piłkarz. Zmarł zaraz po opuszczeniu SOR-u

źródło: TVP Sport / Sport.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również