polskaracja.pl: Prezydent Duda mianował nowych ministrów
źródło: Screen z kanału YouTube

Prezydent powołał nowych ministrów. Wiadomo, kto zastąpi Kowalczyka

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi zostanie Robert Telus, który zastąpi Henryka Kowalczyka. Głowa państwa przedstawiła również nazwisko nowego ministra cyfryzacji – Janusza Cieszyńskiego. O takim scenariuszu mówiło się już od kilku dni.

Dotychczasowy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk poinformował o swojej decyzji w środę. – Złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, widząc, że podstawowy postulat rolników przez KE nie zostanie spełniony – powiedział minister.

Nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi

Dymisja Henryka Kowalczyka nastąpiła tuż po jego wystąpieniu w programie “Graffiti”. Wówczas twierdził, że problemy rolników związane są z działaniami UE i firm, które nie chcą kupować polskich zbóż.

– Ten problem można było przewidzieć, natomiast były deklaracja UE o utworzenie korytarzy solidarnościowych, na które czekałem. Są firmy, które teraz krytykują tę sytuację, a nie kupują. To one wykorzystały rolników – tłumaczył Kowalczyk.

Wskazany przez prezydenta Robert Telus jest powiązany z partią rządzącą od 2007 roku. Pełni obowiązki przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od dwóch lat jest także członkiem Rady Doradców Politycznych szefa polskiego rządu. Telus z wykształcenia jest inżynierem środowiska, a z zawodu i pasji rolnikiem. Dysponuje gospodarstwem ekologicznym w Ostrowie k. Opoczna, które ma powierzchnię 60 ha. Zajmuje się głównie uprawą pszenicy, żyta, owsa i kukurydzy. Nowy szef resortu rolnictwa prowadzi także hodowlę zachowawczą konika polskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje znany piłkarz. Zmarł zaraz po opuszczeniu SOR-u

źródło: farmer.pl / money.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również