polskaracja.pl szpiegostwo kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | polskaracja.pl

Kaczyński przekonuje: “Zrobiliśmy naprawdę dużo, wprowadziliśmy wiele dobrych zmian”

Mariusz Błaszczak, występując podczas kongresu powiązanego z politykami PiS Stowarzyszenia OdNowa, odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS w liście przedstawia partyjne slogany przygotowane na bieżącą kampanię wyborczą, ale również przyznaje, że w dotychczasowej polityce obóz władzy popełnił błędy.

Kaczyński w liście stwierdza, że jesienią Polacy zadecydują o przyszłości kraju. Przekonuje wyborców PiS, że to od nich zależy, czy “nasze [polityków PiS – red.] rozpoczęte w 2015 roku wielkie dzieło naprawy i wzmocnienia” będzie kontynuowane.

Tylko my” – zaznaczył Kaczyński, twierdząc, że dalsza władza PiS jest “gwarancją, że polska armia będzie stawała się coraz silniejsza”, a także, czy “polska polityka zagraniczna będzie jednoznacznie i z pełną determinacją wspierać na arenie międzynarodowej sprawę ukraińską”.

Podsumowując dotychczasowe dokonania obozu władzy szef PiS stwierdził ogólnikowo, że “zrobiliśmy naprawdę dużo” i “wprowadziliśmy w życie wiele dobrych zmian”. Przywódca przekonuje aktyw partyjny, że “w miarę obronną ręką wyszliśmy z kryzysu”, a teraz władza – jak sam pisze – “generalnie” mierzy się z “wyzwaniami wywołanymi przez wojnę na Ukrainie”.

Nie ustrzegliśmy się błędów i niedociągnięć, a różne rzeczy można było zrobić szybciej i lepiej

– przyznaje przywódca Partii. Tłumaczy się jednak, że “błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi”.

Na zakończenie szef PiS skierował do zebranych działaczy partyjnych życzenia “owocnych rozmów”, a także wskazał, że celem oczekiwanego “zwycięstwa wyborczego” ma być “samodzielne rządzenie” PiS.

Kongres

Stowarzyszenie OdNowa zostało założone niedługo po tym, kiedy PiS zerwał koalicję z Jarosławem Gowinem. Wówczas część byłych współpracowników Gowina postanowiła pozostać w obozie władzy i w tym celu założyła Stowarzyszenie OdNowa, które niedługo później zawarło z PiS umowę o współpracy politycznej.

CZYTAJ TEŻ: Sprawa samobójstwa posłanki Filiks. REM: “To on ujawnił dane umożliwiające identyfikację skrzywdzonych przez pedofila”

Źródła: TVP Info

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 5 =

Zobacz również