polskaracja.pl pis kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | Flickr - President of Ukraine - domena publiczna

Prezydent Sopotu o występach Kaczyńskiego: pomagają opozycji. “Wielu samorządowców decyduje się na taki ruch”

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski odniósł się do decyzji Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego, który porzucił PiS i przeszedł do opozycji, sprawiając, że partia Jarosława Kaczyńskiego utraciła większość w sejmiku wojewódzkim.

Podkreślmy, że marszałek Chełstowski wraz z trójką radnych PiS opuścili ugrupowanie dzień po wizycie szefa PiS na Śląsku. Sprawę opisywaliśmy już na portalu polskaracja.pl.

Prezydent Sopotu: Kaczyński pomaga opozycji

“Prezes Kaczyński bardzo pomaga opozycji. Wielu samorządowców, także z PiS widząc jak centralizuje państwo, jak zabiera fundusze poszczególnym gminom i miastom, jak blokuje dostęp do KPO [Krajowy Plan Odbudowy – red.] i niszczy wymiar sprawiedliwości, decyduje się na taki ruch jak marszałek [Chełstowski -red.]” – napisał samorządowiec w mediach społecznościowych.

Pomimo narastającego kryzysu wizerunkowego szef PiS kontynuuje objazd po Polsce. Przypomnijmy, że w Katowicach wyznał zebranemu aktywowi partyjnemu PiS, że jego występ jest “naprawdę rzadką okazją, żeby spotkać się z dyktatorem”.

Kaczyński: Partia wprowadzi “pewne zmiany w kodeksie wyborczym”

Nic nie wskazuje na to, by Kaczyński miał zawiesić swoje tournee. Podczas występu w Tomaszowie Mazowieckim zapowiedział, że rząd PiS wprowadzi “pewne zmiany w kodeksie wyborczym”, których celem ma być – jak twierdzi szef partii – sprawienie, by “fałszowanie było trudniejsze”. Polityk uważa, że wyegzekwowanie zmian nie będzie możliwe, jeśli władza nie powoła “Korpusu Ochrony Wyborów” tworzonych z wykorzystaniem partyjnych struktur PiS.

Do tego żeby to wszystko wyegzekwować potrzebny jest Korpus Ochrony Wyborów. 70 tysięcy ludzi, może nawet więcej. (…) Powinno się przygotować odpowiednią ilość ludzi z partii i spoza partii, bo partia takich możliwości nie ma żeby tylu ludzi z własnych szeregów zmobilizować, żeby to działało. Bo myśmy – przypominam – dwa razy już coś takiego próbowali zrobić i za każdym razem się nie udawało, no tym razem się po prostu musi udać. To są wybory niesłychanie ważne – twierdził Kaczyński.

CZYTAJ TEŻ: Rząd PiS będzie cenzurować Internet? Projekt ustawy jest już gotowy

CZYTAJ TEŻ: Patryk Jaki krytycznie o polityce własnej koalicji. „Musimy zmienić taktykę”

Źródła: Twitter, YT – Janusz Jaskółka

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Zobacz również