polskaracja.pl: Mocne słowa Donalda Tuska
źródło: Screen z Facebooka

“Kaczyński i Morawiecki, odpowiecie za to”. Mocne słowa Donalda Tuska w Jeleniej Górze

Lider PO Donald Tusk przyjechał do Jeleniej Góry i wygłosił emocjonalną przemowę do licznie zgromadzonych mieszkańców miasta. Nie przebierając w słowach, podsumował występki PiS.

Donald Tusk wygłosił przemówienie, uświadamiając ludzi, jak partia rządząca namieszała w życiu Polaków w ostatnich latach. Powiedział, chociażby, że tragiczna sytuacja kopalni Turów w Bogatyni to właśnie zasługa ugrupowania Kaczyńskiego.

– Koszty złodziejstwa, koszty korupcji, nieudolności, cwaniactwa związane tylko z elektrownią i kopalnią w Turowie, to między 3 a 5 miliardów złotych – podkreślił Tusk.

– Widzę tutaj ludzi, którzy chcieliby, żebym pomógł im uwolnić Dolny Śląsk od PiS-u. To jest wielka energia do wyzwolenia. Wyobrażacie sobie, jak mógłby wyglądać Dolny Śląsk, gdyby nie tych osiem lat, jak wyglądałaby Polska gdyby nie tych osiem lat, gdybyśmy nie musieli płacić tych idiotycznych kar za kopalnię w Turowie – dodał polityk.

Tusk: Przeproście i spadajcie

Lider PO kontynuując swoją wypowiedź, stwierdził, że rządy PiS-u to jedynie “krótki i przykry incydent”, który należy koniecznie zwalczyć. Zalecił, by wszyscy zainteresowani zmianą smutnej rzeczywistości zadawali przedstawicielom partii kilka prostych pytań.

– W sobotę Kaczyński będzie do was przemawiał i pewnie pan Morawiecki też, właśnie w Bogatyni. Pojedźcie tam i nie musicie trąbić, nie musicie gwizdać, nie musicie krzyczeć. Zadajcie im tylko te krótkie, proste pytania: dlaczego Polska musiała płacić dziesiątki i setki milionów złotych kar? Dlaczego nie potrafiła ta władza wykonać w sumie prostego procesu przygotowania do odnowienia i poszerzenia koncesji? Dlaczego naraża na straty kopalnie, elektrownie i całą Polskę? – pytał Donald Tusk.

Następnie dodał, że nie warto, abyśmy jako społeczeństwo znosili takich “gości” przez kolejne miesiące, ponieważ zmiana władzy leży w zasięgu naszych rąk.

– Miejcie odwagę powiedzieć im głośno: przeproście i spadajcie – powtórzył były premier.

Były szef RE mówił także o kryzysie migracyjnym, stwierdzając, ze PiS zrobił to, co potrafił najlepiej, czyli zaniedbał kluczowe aspekty tej sprawy.

-Oskarżam was, panie Morawiecki i panie Kaczyński, o kompletne zaniedbanie w kwestii polityki migracyjnej. Odpowiecie za to jesienią, kiedy oddacie władzę. Zapytajcie Morawieckiego, dlaczego pozwolił na utratę kontroli nad liczbą migrantów, którzy przyjeżdżają do Polski. 135 tysięcy migrantów z państw muzułmańskich wpuszczono do Polski w 2022 roku. Oskarżam pisowski rządu o ściągnięcie niekontrolowanej liczby migrantów. PiS ściągnął z państw muzułmańskich 50 razy więcej niż my w ostatnim roku rządu Platformy. Równocześnie uruchomili kampanię propagandy i nienawiści – grzmiał Tusk nawiązując do migracji i relokacji migrantów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grecja: Są wyniki badań kryminalistycznych. Wiadomo, kto skrzywdził Anastazję

źródło: Facebook / Koalicja Obywatelska

+1
2
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również