polskaracja.pl: Mocna wypowiedź Bosaka
źródło: Screen z Polsat News

„Jest pan żałosny panie Fogiel”. Krzysztof Bosak nie wytrzymał na antenie Polsat News

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zabrał głos na antenie Polsat News. Wśród pozostałych gości znaleźli się: poseł PiS Radosław Fogiel, Dariusz Klimczak z PSL, Włodzimierz Czarzasty z Lewicy oraz minister Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta RP. Politycy komentowali wizytę prezydenta Dudy na Ukrainie, który z okazji 80. rocznicy rzezi wołyńskiej spotkał się z prezydentem tego kraju.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Wołodymyrem Zełenskim upamiętnił śmierć ofiar Wołynia w Łucku. Sieć obiegły zdjęcia z całego wydarzenia, także z uroczystej mszy świętej w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku.

– To nie są gesty, to konkretna aktywność ze strony prezydenta Zełenskiego – powiedział minister Szrot.

Przedstawiciel Konfederacji podkreślił, że “mówienie o jakimś szczególnym upamiętnieniu jest wprowadzaniem opinii publicznej w błąd”.

Następnie dodał, że z opisów medialnych można odczuć, że “pan prezydent bierze udział we mszy świętej zorganizowanej w celu upamiętnienia ofiar, a nie w jakimś wydarzeniu organizowanym przez niego czy prezydenta Zełenskiego”.

Bosak: To zwyczajne nieporozumienie

Konfederata podsumował, że ocenianie tej sytuacji w kategoriach sukcesu jest zwyczajnym nieporozumieniem, ponieważ żaden gest nie zastąpi decyzji politycznych, które dawno powinny wejść w życie.

– Potrzebujemy ekshumacji, godnego pochówku ofiar i potępienia sprawców – wyjaśnił poseł.

Do dyskusji szybko włączył się Radosław Fogiel, który przyznał, że takie wydarzenia, jak z Łucka przeszkadzają przedstawicielom Konfederacji w atakach na politykę Warszawy. Wówczas stwierdził: “Konfederacja na pamięci ofiar próbuje uprawiać politykę”.

Krzysztof Bosak poruszony tymi słowami skwitował: “Jest pan żałosny panie Fogiel”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Boże, jak ja się wstydzę każdego dnia za ten rząd”. Donald Tusk ostro podsumował PiS i Kaczyńskiego

źródło: Polsat News

+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również