polskaracja.pl jan paweł
źródło: Paweł Poncyljus / Jan Paweł II | YouTube/RMF24 / Wikimedia Commons/Rob Croes / Anefo

Wiceprzewodniczący klubu KO: Jan Paweł II to jest postać historyczna, to wielki Polak

Wiceprzewodniczący klubu KO Paweł Poncyljusz wyraził dezaprobatę dla działań lewicy, która w ostatnim czasie uderza w postać papieża Jana Pawła II. Polityk KO podkreślił, że w odróżnieniu od lewicy, on nie zgadza się na rugowanie św. Jana Pawła II z przestrzeni symbolicznej.

W kampanii wyborczej lewica uderza w postać Jana Pawła II, co zdaniem Pawła Poncyljusza może przyczynić się do osłabienia jej notowań. Polityk w wywiadzie dla Radia Wnet przypomniał, że ilekroć lewica “brała się za bardzo za aborcję” oraz “walkę z Kościołem katolickim”, traciła poparcie Polaków.

Poseł: Jan Paweł II to jest wielki Polak

Ja się z tym nie zgadzam, nie zgadzam się z obaleniem pomników. Nie zgadzam się ze zdejmowaniem tablic z ulic Jana Pawła 2, bo to jest postać historyczna. To jest wielki Polak

– wskazał Paweł Poncyljusz.

Jednocześnie zaznaczył, że szacunek dla papieża nie powinien przysłaniać “krzywd Kościoła katolickiego, które zostały wyrządzone poszczególnym ludziom”.

Poncyljusz: Kampanię zdominuje temat kryzysu gospodarczego

Zdaniem posła, bieżące dyskusje na temat Jana Pawła II są tematem zastępczym w kampanii wyborczej, która i tak zostanie zdominowana przez kwestie ekonomiczne, ze szczególnym uwzględnieniem zadłużenia i inflacji, przez którą spadają realne dochody Polaków.

To [Temat Jana Pawła – red.] zostanie przyprószone różnymi problemami, z którymi ludzie się stykają dzień w dzień, drożyznę. Co z tego, że rosną pensje jak jeszcze szybciej rosną ceny w sklepach?

– mówił polityk.

Za spadek realnych dochodów Polaków ma odpowiadać rząd i NBP, który “drukuje permanentnie pieniądze na życzenie polityków”.

Z inflacją jest taki problem, że jeżeli się drukuje permanentnie pieniądze na życzenie polityków, a nie jest to oparte na ekonomii, to jest pierwszym czynnikiem do inflacji (…) Jeżeli policzymy wszystko [całość zadłużenia – red.] , włącznie z tym, co jest poza budżetem, to są przecież pieniądze, które determinują kondycję, postrzeganie polskiej waluty, determinują kondycję polskiej gospodarki

– wyjaśnia Paweł Poncyljusz, którego zdaniem “jedyną propozycją władzy rozwiązania każdego problemu jest wysypywanie pieniędzy ze śmigłowca”.

CZYTAJ TEŻ: Telewizja TVN zagrożona. Partia szykuje przedwyborczy bat na opozycyjną stację

Źródło: Radio Wnet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =

Zobacz również