polskaracja.pl: Emmanuel Macron
źródło: / commons.wikimedia.org; © Rémi Jouan; (CC BY 4.0)

„Holandia i Francja są sobie bliższe niż kiedykolwiek”. Prezydent Macron nie próżnuje w mediach

W czwartek po południu prezydent Francji Emmanuel Macron opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie wraz z premierem Holandii Markiem Rutte. Po tym, jak odwiedził Chiny, wzbudził zaniepokojenie wśród zachodnich sojuszników.

Polityk skrytykował politykę Stanów Zjednoczonych i zaapelował o “strategiczną autonomię Europy”. Macron podkreślił również, że konflikt Chin oraz Tajwanu “nie byłby naszym”. Francuskie media oceniły, że prezydent Macron wygłosił przemówienie „w najgorszym możliwym czasie, wysyłając sygnał obojętności w sprawie Tajwanu”.

Dziennik “Le Monde” zwrócił również uwagę na postępująe “niezadowolenie” Waszyngtonu.

– Ton jego wypowiedzi zszokował ekspertów i wielu urzędników. Wygląda na to, że to Macron odwraca odpowiedzialność, oskarżając administrację Bidena o wzrost napięć z Chinami – przekazano.

Zaskakujące słowa prezydenta

Emmanuel Macron opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać go z premierem Holandii Markiem Rutte.

– Holandia i Francja są sobie bliższe niż kiedykolwiek i mają wspólną wizję silniejszej i bardziej zjednoczonej Europy, zdecydowanej na wzmocnienie swojej suwerenności. Otwarcie nowych możliwości i wspólny postęp to cel tej wizyty państwowej – napisał francuski prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozliczasz Pit-36? Jeżeli pominiesz ten punkt możesz stracić ważny przywilej

źródło: PAP / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również