Bąkiewicz nie otrzyma mandatu poselskiego polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/TelewizjaRepublika

Faszol Bąkiewicz jednak nie dostał się do Sejmu, mimo że tak bardzo się starał

Znane są już wyniki głosowania dla 17 okręgu wyborczego, do którego zalicza się miasto Radom. Stamtąd też z numerem 18 w polityczne szranki stanął Bąkiewicz, któremu nie udało się wywalczyć mandatu poselskiego. Kibicowanie Radomiakowi, całowania chleba i znaczna przewagi PiS w tamtym okręgu, nie pomogły pieszczochowi Partii.

Oprócz samego Radomia, 17 okręg wyborczy obejmuje powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, szydłowiecki i zwoleński. Według PKW bezprecedensowe zwycięstwo odniósł w tamtych stronach Komitet PiS z 190 418 głosami, co stanowi 48,68%. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 82 003 głosów (20,96 procent).

Bąkiewicz bez mandatu

Najwięcej głosów zgromadził startujący z list Partii Suski z 37 853 głosów. Największy rywal skazanego za atak na kobietę Bąkiewicza Konrad Frysztak otrzymał 32 791 głosów. Były narodowiec oraz sympatyk grupy trzymającej władzę (jeszcze) zakończył kampanię z wynikiem zaledwie 4 354 głosów. W okręgu radomskim można było uzyskać 9 mandatów poselskich.

źródło: tvn24/warszawa.pl

+1
0
+1
4
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również