polskaracja.pl: Dwaj znani politycy odchodzą z Porozumienia
źródło: Screen z Polsat News i Wirtualna Polska

Dwaj znani politycy odchodzą z Porozumienia. Ujawnili powód

Jak poinformowała Interia, z Porozumienia odchodzi dwóch znanych polityków. Chodzi o byłego rzecznika partii i posła ugrupowania. Jan Strzeżek i Michał Wypij, nie zgadzają się ze scenariuszem fuzji ugrupowania z AgroUnią przed wyborami parlamentarnymi. Politycy opowiedzieli o powodach swojej decyzji podczas konferencji prasowej.

Zarząd Porozumienia zdecydował o połączeniu się partii z AgroUnią, którą kieruje Michał Kołodziejczak. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 17 członków ugrupowania, siedmiu było przeciwko, natomiast cztery osoby wstrzymały się od głosowania. Wiceprezes Porozumienia Michał Wypij, podsumował decyzję jako “niezrozumiałą”.

– Nie popieram jej, będzie miała daleko idące konsekwencje – przyznał niezadowolony.

Tymczasem Michał Wypij, wyjaśnił, że pozostanie posłem niezrzeszonym, ponieważ nie może zawieść swoich wyborców.

– Będę nadal realizował mandat na rzecz tych, którzy mi go powierzyli. Uważam, że mój region zasługuje na więcej – zapowiedział.

Sprzeciw wobec zaplanowanej współpracy

Polityk dodał, że o planach współpracy z AgroUnią dowiedział się w minionym tygodniu. Do sprawy odniósł się również Jan Strzeżek, który przyznał, że rozumie postawę kolegów i koleżanek, jednak nie podziela myślenia, że połączenie z ruchem Kołodziejczaka jest dobrą inicjatywą.

– Lojalnie do samego końca uważałem, że trzeba współpracować w ramach środowiska Porozumienia, które tworzyłem przez blisko dziewięć lat. Była to moja pierwsza partia polityczna. Nie mogłem się zgodzić. Musiałbym oszukiwać innych i siebie, że takie rozwiązanie mi się podoba – podkreślił Strzeżek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Rosyjski żołnierz weźmie cię na bagnet”. Sołowjow nie przebierał w słowach i zaatakował kanclerza Scholza

źródło: Polsat News / Onet / Interia

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również