Tusk
źródło: fot. youtube/JanuszJaskolka

Donald Tusk: “Prawi i sprawiedliwi. Rzygać się chce”

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Politycy prześcigają się w obietnicach wyborczych i wypominają sobie popełnione błędy. Lider PO Donald Tusk opublikował post na Twitterze, w którym podsumował partię rządzącą. Pod jego słowami pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym polityków PiS.

– Zarabiali na pandemii, na chorych dzieciach, na kościelnych działkach, na drożyźnie, na migrantach. Prawi i sprawiedliwi. Rzygać się chce – czytamy wpis byłego premiera.

Burza pod wpisem Tuska

Pod słowami Tuska pojawiło się trochę wpisów rozgorączkowanych polityków i przedstawicieli PiS.

– Rok 2013. 800 tysięcy głodnych dzieci, ponad 3 miliony Polaków żyjących w skrajnej nędzy, płace po 3 zł za godzinę i podwyższenie wieku emerytalnego. Grabież 153 mld zł z OFE, wyższy VAT, likwidacja stoczni, jednostek WP, linii kolejowych i autobusowych, wyprzedaż majątku narodowego. Dekadę temu rodzinom polskim został jedynie płacz i skrwawione nieludzką polityką rządu PO-PSL serca – obruszył się Oskar Szafarowicz, działacz młodzieżówki PiS.

Głos w sprawie zabrał również m.in. Marcin Romanowski wiceminister sprawiedliwości.

– Wyjechał do Brukseli zarobić, zostawiając Polskę z problemem nielegalnych imigrantów, biedy i wyprzedanych przedsiębiorstw. Teraz wraca walczyć o niemieckie interesy wciąż rzygając jadem. Obrzydliwe” – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski (Suwerenna Polska). Z kolei europoseł PiS Bogdan Rzońca pisze: “Panie Tusk jak są problemy to do gastrologa. Niemiecka kuchnia jest ciężkostrawna więc zalecam zmianę na polską – skomentował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Incydent na granicy polsko-białoruskiej. W pewnej chwili zrobiło się gorąco

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również