polskaracja.pl: Astronauta z NASA pobił rekord
źródło: pixabay

Frank Rubio z NASA pobił niesamowity rekord. To zupełny przypadek

Frank Rubio, amerykański astronauta spędzi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej aż 371 dni. To o 16 dni dłużej niż wytrzymał poprzedni rekordzista. W poniedziałek minął 356., dzień odkąd mężczyzna opuścił Ziemię. Na profilu amerykańskiej agencji podano szczegóły w tej sprawie.

– Astronauta Frank Rubio właśnie pobił nowy rekord długości amerykańskiego lotu kosmicznego, wyprzedzając poprzedni wynik 355 dni na pokładzie ISS. To najdłuższa misja jakiegokolwiek z astronautów NASA – napisano.

Kiedy astronauta powróci na Ziemię? Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak 27 września tego roku. Wyprzedził tym samym Rosjanina Walerija Polakowa, który przebywał na stacji kosmicznej 437 dni, a także innego astronautę NASA Marka Vande Hei (355 dni).

Rekord pobity przypadkiem

Frank Rubio wcale nie zaplanował tego kroku. Okazuje się, że sukces udało mu się osiągnąć przypadkiem. Musiał pozostać dłużej na orbicie z racji uszkodzenia statku Sojuz. Maszyna była zadokowana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W pewnej chwili doszło do niebezpiecznego wycieku płynu chłodzącego. Postanowiono, więc że powróci na Ziemię pusta, ponieważ nie da się nią podróżować.

Myślę, że ten czas jest naprawdę znaczący w tym sensie, że uczy nas, że ludzkie ciało może przetrwać. Przygotowując się do powrotu na Księżyc, a następnie stamtąd, miejmy nadzieję, na Marsa i dalej do Układu Słonecznego, myślę, że naprawdę ważne jest, abyśmy nauczyli się, w jaki sposób ludzkie ciało uczy się przystosowywać i jak możemy zoptymalizować ten proces, abyśmy mogli poprawić nasze wyniki w miarę eksploracji coraz większej odległości od Ziemi – mówił Rubio w niedawnym wywiadzie dla ABC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż wyborczy. Tak chcą głosować Polacy

źródło: Geekweek / CNN

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również