polskaracja.pl skandal wokół serialu tvp
źródło: TVP | TVP

Jeden z czołowych reporterów “Wiadomości” odchodzi z TVP. Podano powód

Po ok. 10 latach pracy dla TVP odchodzi Maciej Sawicki, jeden z czołowych reporterów pracujących dla “Wiadomości” informuje portal Wirtualne Media. Powodem odejścia z telewizji rządowej miały być sprawy osobiste.

Jak informują Wirtualne Media, pracownik TVP żegna się ze stacją za porozumieniem stron.

Sawicki był związany z TVP od maja 2013 roku. Początkowo prowadził program informacyjny “Teleskop” na antenie TVP3 Poznań. W 2017 roku dołączył do redakcji “Wiadomości”.

Jego praca dla telewizji rządowej polegała na przygotowywaniu reportaży zgodnych z aktualną linią polityczną obozu władzy przede wszystkim propagujących PiS i atakujących opozycję, w szczególności lidera PO Donalda Tuska.

Czołobitność materiałów Sawickiego

Uczestniczył w tworzeniu materiałów otwarcie chwalących Andrzeja Dudę podczas kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Chociaż efekty jego pracy oficjalnie występowały pod płaszczykiem reportaży, część dziennikarzy stwierdziła, że w istocie były spotami wyborczymi prezydenta zrealizowanymi za pieniądze TVP a więc za pieniądze pochodzące od polskich podatników.

– To już ostatnia prosta kampanii, do wyborów prezydenckich zostały już tylko niespełna cztery dni. Czas kluczowych wyborczych decyzji zbliża się wielkimi krokami. Walka o głosy Polaków trwa. Ostatnie tygodnie były niezwykle intensywne. Na spotkania z prezydentem przychodziły tłumy wyborców a kilkadziesiąt tysięcy osób przystąpiło już do społecznych komitetów poparcia Andrzeja Dudy

takimi słowami Danuta Holecka (jedna z twarzy telewizji rządowej) zapowiedziała materiał Sawickiego.

W materialne, z pompatyczną muzyką w tle, Sawicki pokazał migawki ze spotkań Dudy z wyborcami.

– Duma, godność, szacunek, historia i tradycja, odpowiedzialność, wiarygodność, dotrzymywanie słowa

wyliczał reporter, chwaląc kandydata obozu władzy.

Powyższy materiał wywołał znacznych rozmiarów skandal wśród polskich dziennikarzy.

Kondycję demokracji wyznacza także obiektywizm i równy dystans do kandydatów, zachowywany przez media publiczne. TVP, która o głównym rywalu urzędującego prezydenta mówi, że trzymają za niego kciuki na Kremlu, sprowadza polską demokrację na poziom białoruski

komentował Konrad Piasecki z TVN24

– Maciej Sawicki z „Wiadomości” udowodnił, że granice żenady można przesuwać w nieskończoność. Nie wiem, co to za twór, ale obok materiału dziennikarskiego nawet to nie stało

opiniował Tomasz Żółciak z redakcji “Dziennika Gazety Prawnej”.

CZYTAJ TEŻ: Prace na posesji męża Kaczyńskiej były nielegalne? Prokuratura wydała oświadczenie

Źródła: wirtualnemedia.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dwadzieścia =

Zobacz również