polskaracja.pl tusk tulicki
źródło: Marcin Tulicki / kadr ze zwiastunu filmu "Ich człowiek w Brukseli" | YouTube/TVP Info / Twitter/@TulickiMarcin

TVP produkuje kolejny film wymierzony w Donalda Tuska. Za pierwszy telewizja dostała pozew

Widzowie telewizji rządowej mogli ostatnio zobaczyć zwiastun drugiego filmu Marcina Tulickiego pt. “Ich człowiek w Brukseli”. Tematem filmu jest działalność polityczna Donalda Tuska w instytucjach Unii Europejskiej na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej oraz lidera Europejskiej Partii Ludowej. Data emisji filmu jeszcze nie została podana.

Zwiastun filmu zawiera nagrania Donalda Tuska w otoczeniu czołowych polityków europejskich m.in. szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel. W tle słychać krytyczne opinie nt. byłego premiera, według których ten “był bardzo posłuszny”, za co został nagrodzony “sukcesem wysokiego stanowiska”.

Tulicki: spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co kierowało Tuskiem

Autor Marcin Tulicki w rozmowie z prorządowym portale wPolityce tłumaczy, co widzowie mogą zobaczyć w filmie “Ich człowiek w Brukseli”.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Donald Tusk wybrał taką, a nie inną drogę polityczną i co nim kierowało

mówi Tulicki.

– Twierdzi, że “będzie potwierdzenie czarno na białym tego, czego przewodniczący Platformy [Obywatelskiej – red.] tak bardzo się wystrzegał”.

mówi pracownik telewizji partyjnej.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

6 skarg na materiał telewizji rządowej

9 kwietnia 2022 roku telewizja rządowa wyemitowała film Marcina Tulickiego pt. “Nasz człowiek w Warszawie”, w którym autor poddaje krytycznej ocenie relacje gospodarcze i polityczne Polski z Rosją w latach 2007-2010.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło aż sześć skarg w kwestii filmu Tulickiego. W skargach widzowie zarzucali autorowi nierzetelność i brak obiektywizmu oraz ukazanie drastycznych scen z wojny na Ukrainie. Film zawiera m.in. pochodzące z Ukrainy nagrania zmasakrowanych zwłok, a podczas ich prezentowania słychać zapętloną wypowiedź “chcemy dialogu z Rosją” oraz śmiech Władimira Putina.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie. Minister przekazał wiadomość

Donald Tusk skierował pozew przeciwko Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Marcinowi Tulickiemu za reportaż pt. “Nasz człowiek w Warszawie”. Były premier oczekuje przeprosin oraz zaprzestania emisji filmu, a także wyjaśnienia, że zaprezentowane w materiale wypowiedzi polityka są wyrwane z kontekstu oraz dotyczą innych sytuacji.

Źródło: wirtualnemedia.pl / wPolityce.p

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dwa =

Zobacz również