Borys Budka - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube

Borys Budka został napadnięty i pobity w Galerii Katowickiej

Borys Budka został napadnięty w Galerii Katowickiej. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz kandydat opozycji demokratycznej do Sejmu składa zeznania w sprawie.

Borys Budka ma według oficer prasowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach “czuć się dobrze”. Napastnik nie zadał posłowi opozycji żadnych ran. Ucierpiał natomiast telefon przewodniczącego klubu parlamentarnego KO.

— Został mu wytrącony telefon z ręki

— informuje portal interia.pl.

Ofiara ataku komentuje zajście następująco:

— To był człowiek mówiący językiem Kaczyńskiego: wyzywający mnie od Niemców, od nazistów, od ludzi Tuska, człowiek, któremu tę nienawiść w sercu zasiał Kaczyński

— referował na konferencji prasowej szef Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej

Borys Budka zaatakowany

Polityk Platformy Obywatelskiej złożył już zeznania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do zniszczenia mienia – telefon miał zostać roztrzaskany. Jak podaje serwis Onet, napastnik spotkał Borysa Budkę wcześniej w jednym ze sklepów Galerii Katowickiej. Krzyczał do posła opozycji demokratycznej “Ty Niemcu”. Budka ignorował zaczepki pisowca i zjechał ruchomymi schodami na niższy poziom galerii. To nie był jednak koniec.

Napastnik go wyzywał, zaczął szarpać. Aktualnie Borys Budka jest na komisariacie policji, składa zeznania. Prawdopodobnie sprawcę udało się namierzyć, czekamy na dalszy bieg wydarzeń i podjęcie czynności

— poinformował PAP katowicki radny PO Łukasz Borkowski.

Przewodniczący klubu parlamentarnego KO w nadchodzących wyborach wystartuje z okręgu w Katowicach.

ZOBACZ TEŻ: Posłanka opozycji Kinga Gajewska siłą wrzucona do radiowozu. “Wiece Morawieckiego to zamknięta impreza”

źródło: Polsat News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również