polskaracja.pl: Incydenty na granicy polsko-białoruskiej
źródło: Screen z Twittera

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Migranci zaatakowali funkcjonariuszy SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej regularnie dzielą się w mediach społecznościowych raportami z aktualnych wydarzeń. Okazuje się, że również i tym razem nie obeszło się bez groźnych incydentów. Patrol SG został zaatakowany przez cudzoziemców.

Straż Graniczna opublikowała nowy raport na portalu X (dawniej Twitter).

– W dn.21.09 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 34 cudzoziemców, w tym 4 os. na widok patroli zawróciła na Białoruś.
#PSGBiałowieża grupa agresywnych cudzoziemców znajdująca się po stronie białoruskiej rzucała kamieniami i gałęziami w polskie patrole. Nikt z #funkcjonariuszeSG nie doznał obrażeń – czytamy.

Niespokojnie na granicy

Poinformowano również o odprawach migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

-W dn.21.09 #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 28 tys. osób. Od 24.02.2022 – ponad 15,743 mln os.
W dn.21.09 z Polski do Ukrainy odprawiono 22,3 tys. osób. Od 24.02.2022 – 13,974 mln os – dodano.

Wiadomo, że zaatakowano również patrol SG. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, uszkodzony został jednak służbowy samochód. Komentarz w sprawie zostawiła Rzecznik prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz.

– Ta agresja nie trwała długo. Obrzucili kamieniami nasze auto i zawrócili w głąb Białorusi. Oni zawsze są niezadowoleni z obecności polskich służb na pasie drogi granicznej i bardzo często tak wykazują swoje niezadowolenie. Często też nagrywają takie sytuacje, żeby służby białoruskie mogły to wykorzystać w swojej propagandzie – mówiła rzecznik prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Borys Budka został napadnięty i pobity w Galerii Katowickiej

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również