polskaracja.pl: Zdobyli tajne dane Rosji
źródło: pixabay.com

Zdobyli tajne dane Rosji. Kolejna udana akcja hakerów z grupy Anonymous

Hakerzy z grupy Anonymous przeprowadzili kolejną udaną akcję, zdobywając rosyjskie dane związane z nielegalnym szpiegowaniem obywateli państwa.

Wspomniana grupa praktycznie od początku wojny na Ukrainie przeprowadza rozmaite ataki wymierzone w reżim Władimira Putina. Ostatnio z powodzeniem przejęła 128 GB danych, które sugerują nielegalną inwigilację Rosjan.

Rosja szpieguje swoich obywateli

Hakerzy zaatakowali rosyjskiego dostawcę internetowego Convex. W rezultacie udało się przejąć 128 GB danych. Charakter zdobytych informacji wskazuje na projekt, w który mogła być zaangażowana FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa).

FSB miała w nielegalny sposób śledzić obywateli własnego kraju, monitorując, chociażby ich aktywność w sieci. Śledzenie miało również obejmować rozmowy telefoniczne i dotyczyć prywatnych spółek działających w Rosji. Przejęte pliki pokazują, że “niezależny” dostawca internetu, jest powiązany z rosyjskim wywiadem.

– Można to zakwalifikować jako szpiegostwo, nieuprawnione instalowanie podsłuchów oraz śledzenie cywili bez nakazu sądowego. [FSB] omijało rosyjskie prawo i działało wbrew wszystkim publicznym zapewnieniom rosyjskich władz – informują hakerzy z Anonymous.

Na tym jednak nie koniec. Grupa informuje, że jeszcze nie wszystkie dane ujrzały światło dzienne. Gdyby tak się stało, na jaw wyszłyby nieznane dotąd działania FSB.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Roger Waters nazwał Polaków “rusofobami”. Dostało się również prezydentowi USA

źródło: wprost.pl / ibtimes.com

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również