polskaracja.pl: Popularna influencerka dostała udaru
źródło: Screen z kanału YouTube

“Uwaga, moi drodzy, trochę mnie nie będzie… “. Popularna influencerka dostała udaru na wizji

Katarzyna „Kasix” Paciorek jest popularną infuencerką. Podczas ostatniej transmisji nagle wyznała, że poczuła się gorzej. Po jakimś czasie okazało się, że 25-latka dostała udaru.

Kasix prowadząc rozmowę ze swoimi fanami, zachowywała się w nietypowy sposób. Wspominała np. że „jej ręka ma ze sobą jakieś problemy”. Dodała również, że gdyby nie wróciła jutro, to kocha swoich widzów. Influencerka z każdą minutą czuła się coraz gorzej, więc przerwała live’a.

“Kasix” trafiła do szpitala

– Uwaga, moi drodzy, trochę mnie nie będzie… Po streamie Remo zadzwonił po karetkę, bo zdrętwiała mi lewa ręka i noga. W szpitalu po badaniu okazało się, że miałam w nocy udar. Tak, udar, w wieku 25 lat. Podano mi leki i odzyskałam sprawność w ręce i nodze. Już jest ze mną dobrze i leżę sobie na oddziale. Trochę zaniżam średnią wieku. Jutro ma być więcej badań i zobaczymy, ile będę musiała tu zostać. Przewidywania są od 7 do 10 dni – przekazała później na Instagramie.

Czym jest udar? Według definicji WHO z 1980 roku udar mózgu to nagłe wystąpienie ogniskowych lub globalnych zaburzeń czynności mózgu, trwające dłużej niż 24 godziny i wynikające z przyczyn naczyniowych. W przebiegu udaru dochodzi do wystąpienia zaburzeń ukrwienia tkanki mózgowej, a w konsekwencji obumierania poszczególnych części ośrodkowego układu nerwowego. Stan ten zagraża naszemu życiu. W przypadku braku interwencji lub zwlekania z nią może dojść do bardzo groźnych powikłań. Nierzadko osoby, które przeszły udar nie mogą wrócić do pełnej sprawności.  Do wystąpienia udaru najczęściej przyczynia się nadciśnienie tętnicze. Do innych przyczyn należą: pęknięcia tętniaka lub innych wad naczyniowych, malformacje naczyniowe, uszkodzenia śródbłonka naczyń kapilarnych, zaburzenia krzepnięcia, zażywanie amfetaminy i kokainy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Incydent w Colorado Springs. Pechowy upadek Joe Bidena

źródło: YouTube / Nczas

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również