polskaracja.pl
źródło: polskaracja.pl

Afera ws. sędziego Marciniaka. UEFA podjęła decyzję

Tomasz Smokowski z „Kanału Sportowego” poinformował, że UEFA podjęła ważną decyzję ws. sędziego Szymona Marciniaka. Wcześniej UEFA miała wydać oświadczenie, że postanowienie zapadnie w piątek. To może być potężny cios dla Marciniaka, który prowadził finał Mistrzostw Świata w Katarze.

– Szymon Marciniak nie poprowadzi tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Skąd ta wiedza? – Wiem to z dobrze, naprawdę bardzo dobrze poinformowanych źródeł i mam pewność, że tak to właśnie się stał – mówił Smokowski na swoim kanale.

Skąd taka decyzja?

Pozbycie się sędziego Marciniaka jest konsekwencją jego wystąpienia na konferencji Everest. Brał w niej udział również lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Zdenerwowało to przedstawicieli stowarzyszenia “Nigdy Więcej”.

– Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – mówił Rafał Pankowski, współzałożyciel „Nigdy Więcej”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje popularny aktor ze Śląska. Miał zaledwie 32 lata

źródło: RMF FM / Polsat News

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również