polskaracja.pl szydło oburzona na artykuł wp
źródło: Beata Szydło | polskaracja.pl

Szydło oburzona na artykuł WP. Chodzi o ustalenia dziennikarzy ws. “klubu milionerów” PiS

Jak ustaliła dziennikarka WP Bianka Mikołajewska, blisko 500 000 000 złotych w formie pensji i nagród wypłaciły ludziom związanym z PiS państwowe spółki. Na powyższe ustalenia z oburzeniem zareagowała europoseł PiS Beata Szydło, wyraźnie próbując się zdystansować od odpowiedzialności za powstanie “klubu milionerów” PiS.

Szydło oburzyła się na artykuł Bianki Mikołajewskiej, w którym dziennikarka wykazała, że ok. 90 ludzi związanych z obozem władzy zostało dzięki rządom PiS milionerami lub multimilionerami. Przyczyną oburzenia b. premier z ramienia PiS prawdopodobnie był fakt, że w początkowej części swego artykułu dziennikarka przytoczyła słowa, jakie obecna europoseł wygłosiła w swym expose w 2015 roku.

Przypomnijmy słowa Szydło: “Te pieniądze się im po prostu należały”

“Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność”

– tymi wartościami miała według polityk kierować się nowa władza.

Do artykułu WP b. premier postanowiła w krytyczny sposób odnieść się na Twitterze. W jej wypowiedzi widoczna jest próba zdystansowania się od obecnego kształtu obozu władzy i jego przewinień, zwłaszcza tych dotyczących – jak sama nazwała – “polityki kadrowej”.

“Redakcja Wirtualnej Polski próbuje rozliczać mnie z tego kto ile zarabia w spółkach Skarbu Państwa. Przypominam, że nie jestem w rządzie od 2019 roku. Pytania o politykę kadrową proszę kierować gdzie indziej.”

– napisała polityk.

“Co do moich słów z 2015 roku, to nie zmieniłam i nigdy nie zmienię zdania, że praca, pokora i umiar są najważniejsze w zarządzaniu państwem. Warto, by pamiętał o tym każdy, kto pełni, lub chce pełnić, ważne stanowiska.”

– dodała.

CZYTAJ TEŻ: Pracownik TVP przeganiany z Marszu Równości. “Nie pan to schowa, prowokuje pan innych” [+WIDEO]

Wśród komentarzy pojawiły się głosy wskazujące, że druga część wypowiedzi Szydło jest zakamuflowanym przytykiem w stronę obecnego rządu PiS, na czele którego stoi Morawiecki – człowiek, przez którego Szydło straciła stanowisko premiera.

Źródło: wp.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 18 =

Zobacz również