polskaracja.pl sejm kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | polskaracja.pl

V-ce marszałek Sejmu: Do ludzi dotarło, że ta władza kradnie

Blisko pół miliarda złotych w formie pensji oraz nagród państwowe spółki wypłaciły grupie ok. 90 ludzi związanych z obozem władzy – odkryła dziennikarka WP Bianka Mikołajewska. Powyższe ustalenia komentował w programie “Tłit” wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Prowadzący rozmowę z wicemarszałkiem Sejmu Patryk Michalski przypomniał słowa b. premier Beaty Szydło (PiS), według której “pokora, praca i umiar” miały przyświecać nowej władzy.

No i nie ma ani pokory, ani umiaru, a i pracy chyba też nie za dużo, bo jak obserwuję różnych ludzi pracujących w spółkach i sądząc po wynikach tych spółek różnie to bywa

– odparł Włodzimierz Czarzasty.

Wicemarszałek Sejmu: Ta władza kradnie

Według polityka, jest wysoce prawdopodobne, że członkowie “klubu milionerów PiS” wpłacą “jakieś kwoty” na fundusz wyborczy Partii, której zawdzięczają swoje pokaźne majątki. Wicemarszałek zauważył, że obóz władzy złamał obietnicę z którą szedł do wyborów – “że nie będzie żadnego kolesiostwa, wsparcia, wydawania pieniędzy przez spółki Skarbu Państwa na kolegów”.

– W związku z tym mit PiS jako partii uczciwej, bo tak z osiem lat temu szli do wyborów, upadł już chyba dawno, a to jest potwierdzenie chyba tego, że ci, którzy są blisko władzy zarabiają 50, a nawet milionów razy więcej niż ci, którzy są daleko od tej władzy

– wskazał wicemarszałek Sejmu.

Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że obecnie mamy do czynienia z obaleniem wizerunku PiS jako “partii uczciwej”.

Do ludzi dociera, że w Polsce jest ogromne złodziejstwo, wyprowadzanie pieniędzy ze spółek Skarbu Państwa, dociera, że są tworzone fundacje, tak jak przez Czarnka, które biorą pieniądze na zakupy willi, na zakup domu, do ludzi dociera to, że generalnie ta władza nie jest uczciwa i że kradnie

– wyjaśnił Czarzasty.

Prowadzący program przytoczył przykład Janusza Kowalskiego – członka “klubu milionerów Dobrej Zmiany” i jednego z najbliższych współpracowników prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

W wypadku Janusza Kowalskiego, to działa zasada: im mniej kompetencji, tym większe pieniądze

– odparł wicemarszałek.

CZYTAJ TEŻ: Szydło oburzona na artykuł WP. Chodzi o ustalenia dziennikarzy ws. “klubu milionerów” PiS

Źródło: wp.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 15 =

Zobacz również