polskaracja.pl bielan
źródło: Adam Bielan | Fot. YT

Bielan ws. eksplozji w Komendzie Głównej Policji: “Polacy mają prawo mieć pełne informacje”

Adam Bielan, lider i europoseł Partii Republikańskiej (koalicjant PiS) na antenie RMF FM odniósł się do niejasności wokół eksplozji, która miała miejsce w Komendzie Głównej Policji (KGP). W wyniku wybuchu lekkich obrażeń doznał Jarosław Szymczyk, inspektor generalny Policji.

Bielan został zapytany o ewentualną dymisję komendanta głównego. Jak stwierdził, “nie chce doradzać decyzji panu komendantowi”.

O jego [komendanta Szymczyka – red.] losie zadecyduje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po zbadaniu, czy przestrzegano w tym wypadku wszystkich procedur, a jeżeli nie, to w którym miejscu je złamano i kto za to odpowiada – dodał polityk.

Tłumaczył, że w obliczu niepewnej sytuacji, Policja musi “mieć autorytet”, “mieć powagę” oraz “być ceniona przez obywateli”.

Tylko wtedy będzie skuteczna – podkreślił Bielan.

Eksplozja w Komendzie Głównej Policji

Jak podało MSWiA w swoim komunikacie, eksplozja miała miejsce o godz. 7:50. Podkreślmy, że stosowny komunikat ministerstwo opublikowało dopiero następnego dnia.

Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych” – podało MSWiA.

Jak poinformowało radio RMF, owym “prezentem” miał być granatnik przeciwpancerny RGW-90. Skutkiem eksplozji są zniszczenia na trzech kondygnacjach budynku KGP. Sam komendant przekonuje, że do eksplozji doszło, kiedy “przestawiał zużyte granatniki, będące prezentami od Ukraińców”. Politycy związani z obozem rządzącym próbowali bronić komendanta Szymczyka, twierdząc m.in., że przypominający granatnik “prezent” w rzeczywistości miał być głośnikiem.

CZYTAJ TEŻ: Krzysztof Bosak wskazał politykowi PiS kłamstwa rządu ws. podwyżek podatku VAT. “Rząd wyciska Polaków jak cytrynę” [+WIDEO]

Źródło: RMF FM / MSWiA

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 6 =

Zobacz również