Polacy boją się o wybory polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/NaszeMiastoTV

Sondaż pokazuje, że 40 procent Polaków olewa rządowe referendum

Estoński United Surveys przeprowadził sondaż dla Wirtualnej Polski. Na podstawie odpowiedzi ankietowanych wyliczono, że 40.6% zapytanych obywateli nie ma zamiaru brać udziału w referendum w październiku. Pomimo absencji w plebiscycie, mają zamiar zagłosować w wyborach parlamentarnych.

Udział jednocześnie w wyborach i referendum zadeklarowało 51.8% ankietowanych. Wyniki referendum będą wiążące dopiero w przypadku frekwencji powyżej 50%. Z kolej pół procenta badanych pójdzie na referendum, ale zbojkotuje wybory parlamentarne. 5.7% nie odpowiedziało na tę kwestię.

Według badań, udział zarówno wyborach i referendum deklaruje 99% zwolenników Partii. Natomiast 74% entuzjastów opozycji weźmie udział jedynie w pierwszym głosowaniu.

Polacy postrzegają referendum jako głupi pomysł?

Instytut Badań Pollster dla Super Expressu zapytał Polaków, jak odpowie na pytania w plebiscycie PiS. Na pytanie dotyczące wyprzedaży majątku państwowego “tak” odpowie 6% respondentów, a “nie” – 64% Podniesienie wieku emerytalnego popiera 15%, przeciw jest 64%. Likwidacji bariery na granicy z Białorusią chce 9% Polaków, 65% woli, żeby została. Natomiast na przyjęcie nielegalnych imigrantów zgodę wyraża 10% badanych, a 67% jest przeciw. Jak pokazuje badanie, na referendum pójdzie 55% ankietowanych.

źródło: Donald.pl

+1
2
+1
4
+1
2
+1
0
+1
4
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również