polskaracja.pl: Władimir Putin
źródło: Wikipedia CC BY 4,0 Kremiln.ru

“Rozpad Rosji nastąpi na naszych oczach”. Daniłow uważa, że to historyczny proces

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow nie ma złudzeń, że Rosja zmierza ku rozpadowi. Polityk uważa, że jest to po prostu historyczny proces, od którego nie ma już odwrotu.

Ołeksij Daniłow podkreślił, że już niedługo wojskom ukraińskim uda się wyzwolić Krym.

– Krym zaś będzie wyzwolony z wykorzystaniem wszystkich komponentów, które przygotujemy, by wszystko odbyło się maksymalnie szybko – dodał.

Następnie wyjaśnił, co rozumie poprzez “rozpad” Rosji.

Daniłow: Proces historyczny

– Gdy mówię, że Rosja się rozpadnie, to nie dlatego, że ja sobie tego życzę. Jest to proces historyczny, który Putin przyspieszył 24 lutego 2022 r. Rozpad Rosji nastąpi na naszych oczach, tego już nie da się zatrzymać – ocenił.

Ołeksij Daniłow nie ma wątpliwości, że rosyjscy dowódcy i generałowie powinni być po wojnie osądzeni za swoje czyny.

– Jeśli świat nie zareaguje na to, co robi współczesny dyktator Putin, to będzie się to powtarzać w innych punktach Ziemi. Świat musi powstrzymywać to w zarodku, by nie było ofiar w ludności cywilnej – powiedział.

– Chcę zwrócić uwagę na to, co robi Putin i czego nie rozumie Europa. Putin przygotowuje sztuczny głód na najbliższe dwa-cztery lata, by migranci z krajów, w których nie będzie żywności, szli do Europy. Wyobraźmy sobie, co będzie, gdy dotrą i nie będzie możliwości ich przyjęcia. Rosjanom nie udało się zająć w trzy dni Ukrainy, więc podjęli inną, niebezpieczną dla świata taktykę – wyjaśnił ukraiński polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Jerzy Kuczera. Był znanym aktorem teatralnym i serialowym

źródło: Interia / wp.pl

+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również