polskaracja.pl: Władimir Putin
źródło: Kremlin.ru, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Putin pozbył się ważnego ministra. Zaskakująca decyzja prezydenta Rosji, która budzi pewne podejrzenia

– Decyduję o zwolnieniu Olega Władimirowicza Syromołotowa z funkcji zastępcy ministra spraw zagranicznych. Dekret wchodzi w życie z dniem podpisania – przekazano w oświadczeniu.

Władimir Putin podjął decyzję o dymisji wiceszefa rosyjskiej dyplomacji Olega Syromołotowa. Dyplomata był odpowiedzialny, chociażby za zwalczanie terroryzmu. Wiadomo, że musiał odejść ze swojego stanowiska ze względu na wiek. Na ten moment nie wiadomo, kto go zastąpi. Agencja informacyjna TASS przekazała trochę szczegółów dotyczących tej zawiłej sprawy. Bezpośrednią przyczyną zwolnienia polityka jest podobno jego podeszły wiek. Niektórzy są jednak zdania, że sprawa ta ma drugie dno. Zaskakujące jest to, że zasada ta wydaje się nie dotyczyć szefa MSZ, Siergieja Ławrowa, który skończył już 73 lata.

Kim jest Oleg Syromołotow? 

To rosyjski polityk, który w okresie 1979-1998 piastował stanowiska operacyjne i kierownicze KGB. W latach 2000-2004 był zastępcą dyrektora FSB Rosji, pełnił także funkcję szefa kontrwywiadu. Od 2015 roku był wiceministrem spraw zagranicznych. Syromołotow był generałem pułkownikiem armii do początku 2007 roku, kiedy to został awansowany do stopnia generała wraz z przyszłym dyrektorem FSB Aleksandrem Bortnikowem. Był także szefem ochrony Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Taki wpis zamieścił Kacper Tekieli kilka dni przed śmiercią. Symboliczne zdjęcie

źródło: TASS, iz.ru

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również