polskaracja.pl
źródło: | polskaracja.pl

Potężne eksplozje na Krymie. Widać słup dymu i ognia nad miastem

Na okupowanym Krymie w czwartek rano słychać było głośne wybuchy. Drony i pociski Neptun uderzyły w rosyjskie systemy rakietowe S-400. Sieć obiegły nagrania i zdjęcia, na których widać, co się stało.

Jak poinformowały media, ukraińskie drony przeprowadziły atak na rosyjski system obrony przeciwlotniczej. Miało to miejsce blisko miejscowości Zaozerne, a także Mołoczne i Ujutne. Mieszkańcy zaobserwowali zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia oraz kłęby gęstego dymu. Prawdopodobnie zniszczeniu uległ również rosyjski radar. Atak został potwierdzony przez rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Atak na rosyjski system obrony

– Przeprowadzony w czwartek nad ranem atak na rosyjski system obrony przeciwlotniczej w pobliżu Eupatorii na okupowanym Krymie był wspólną operacją Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i marynarki wojennej tego państwa – napisano na stronie Ukraińska Prawda.

– Zniszczono system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400 Triumf o wartości około 1,2 mld dolarów. Podczas operacji wykorzystano ukraińskie pociski przeciwokrętowe Neptun, które niedawno zostały przystosowane do atakowania celów naziemnych – oznajmiono.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bąkiewicz to gołodupiec w sensie moralnym. Już przegrał, tylko sam jeszcze o tym nie wie [OPINIA]

źródło: wp.pl / radio ZET

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również