Petru mówi o tajnej koalicji Konfederacja z PiS polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/RMF24

Ryszard Petru ujawnia kulisy tajnej koalicji Konfederacji z PiS

W sobotę start Ryszarda Petru z list Trzeciej Drogi stał się faktem. Polityk w rozmowie w RMF 24 tłumaczył uwarunkowania swojej decyzji. Rozmawiano także o rzekomej umowie pomiędzy PiS a Konfederacją, która ma zapewnić obecnej władzy kolejną kadencję.

Ryszard Petru znalazł się na ostatnim miejscu w okręgu warszawskim. Ma być to spełnienie obietnicy stawienia czoła Sławomirowi Mentzenowi, który jest warszawską “jedynką”. Zdaniem lidera .Nowoczesnej Trzecia Droga jest mu najbliższa światopoglądowo, dlatego też 4 dni temu zdecydował się na dołączenie do ugrupowania.

– Dla mnie ważne, że jest to ugrupowanie, które głosowało przeciwko waloryzacji 500+ i które najsilniej powiedziało “nie stać nas”

– mówił.

Konfederacja jest dogadana z PiS?

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek przekonywał, że partia Mentzena jest w opozycji do władzy i “tajna koalicja” nie jest widoczna. Petru jednak podtrzymał, że Konfederacja ma sztamę z Kaczyńskim.

– Jestem o tym przekonany. Są dwa warianty: może być oficjalna koalicja, ale może być też koalicja ukryta, czyli popierają najważniejsze ustawy i wchodzą do spółek Skarbu Państwa. Są takie osoby, jak pan Tyszka czy pan Wipler, które od dłuższego czasu utrzymują kontakty z PiS-em

– tłumaczył.

– Czarno-brunatna koalicja jest poważnym zagrożeniem dla polskiej demokracji i polskiej gospodarki

– dodał.

Świeży kandydat Polski 2050 wierzy, że KO pokona PiS w wyborach, a jego partia będzie na trzecim miejscu zamiast Konfederacji.

– Jak mnie pan spyta, czy chciałby być ministrem finansów, gdyby taka oferta padła, uważam, że byłbym znacznie lepszym niż pan Mentzen, który chce być ministrem finansów

– mówił Petru.

Gość Mazurka obiecywał, że w przypadku wejścia do Sejmu nie będzie pobierał pensji posła.

źródło: Donald.pl

+1
1
+1
5
+1
2
+1
0
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również