polskaracja.pl ziobro
źródło: Zbigniew Ziobro | Kancelaria Premiera - domena publiczna

Partia Ziobry zakończy współpracę z PiS? “Pewna granica została przekroczona”

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska z ramienia partii Zbigniewa Ziobry, gościł w programie “Onet Opinie”, gdzie wspomniał o tarciach mających miejsce w rządzącej koalicji. -Dla mnie stanowisko nie jest najważniejsze – podkreślił polityk.

W rozmowie z Magdaleną Rigamonti Ozdoba stwierdził, że “jeśli chodzi o całość konfliktu, najważniejsze jest to, żebyśmy [w koalicji – red.] rozmawiali o tym, jakie błędy popełniono” – stwierdził w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Polityk Ziobry: Pewna granica została przekroczona

Uważam, że pewna granica została przekroczona. Pewien kurs musi być skorygowany – zaznacza polityk.

Prowadząca wywiad spytała o przyczyny nienawiści, jaką Zbigniew Ziobro ma darzyć Morawieckiego. Według Ozdoby, jest to “kwestia podejścia do polityki i decyzji, jakie były [przez Morawieckiego – red.] podejmowane”.

Uważaliśmy, że przyspieszenie celów klimatycznych będzie błędem. Przestrzegaliśmy w sprawie mechanizmu warunkowości i szeregu podatków. Niestety okazało się, że mieliśmy rację – stwierdza.

Mechanizm warunkowości zezwala Unii Europejskiej na wstrzymanie wypłaty dotacji tym krajom, które nie przestrzegają zasady praworządności. Zgodę na funkcjonowanie mechanizmu wyraził szef rządu PiS Mateusz Morawiecki.

Terlecki: są tacy którzy mówią, że wspólny start zaszkodzi naszemu wynikowi politycznemu

O konfliktach wewnątrz koalicji mówił dla “Sieci” Ryszard Terlecki, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Wskazał przyczyny tarć pomiędzy koalicjantami.

Źródłem jest poszukiwanie za wszelką cenę odrębności. Różnice, które Solidarna Polska [partia Zbigniewa Ziobry -red.] podnosi, są często wydumane. To czasem wygląda na próbę wykazania, że są bardziej pisowcy, niż PiS, co oczywiście jest bzdurą – mówił Terlecki.

Jak stwierdził, partia Ziobry “nie ma żadnego wpływu” na rozmowy, jakie rząd w Warszawie prowadzi z Unią Europejską.

Poza tym, że [Ziobro -red.] nieustannie dostarcza pretekstów do działań, które są prowadzone przeciw nam w Komisji Europejskiej – podkreśla.

Ujawnił, że politycy PiS jeszcze nie są przekonani w kwestii utrzymania do wyborów koalicji z Ziobrą.

CZYTAJ TEŻ: Radosław Sikorski wygrał w wolnym sądzie z przywódcą. Teraz Kaczyński musi wysupłać 700 kafli

CZYTAJ TEŻ: Wyciek maili członków PiS. Padły mocne słowa pod adresem Kowalskiego [WIDEO]

Są i tacy którzy mówią, że wspólny start zaszkodzi naszemu wynikowi politycznemu – mówi Terlecki.

Źródła: “Sieci”, onet.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =

Zobacz również