sondaż - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/OKO.PRESS Facebook/Donald Tusk

Oto najnowszy sondaż. Tak chcą głosować Polacy

Zbliżają się wybory parlamentarne. Polacy już niedługo dokonają ważnego wyboru. Najnowszy sondaż ukazał ich aktualne preferencje polityczne. Jedna z partii zaliczyła znaczny spadek poparcia.

Na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,5 proc. To wzrost 1,6 pkt proc. w porównaniu do sondażu z lipca.
Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 31,2 proc. respondentów. Taki wynik stanowi wzrost o 3,1 pkt proc.

Jeżeli chodzi o Trzecią Drogę, czyli Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe to zdobyła ona 9 proc. Wskazuje to na spadek o 1,6 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Nowy zaskakujący sondaż

W przypadku Konfederacji, która do niedawna notowała bardzo dobre wyniki, doszło do spadku poparcia. Chęć głosowania na tę partię wyraziło 7,8 proc. uczestników sondażu. Jest to spadek aż o 5,3 pkt proc.

Lewicę wskazało 7,1 proc. badanych, co świadczy o spadku o 1,6 pkt proc. 10,4 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo chce głosować. Sondaż United Surveys dla wp.pl przeprowadzono w dniach 18-20 sierpnia 2023 roku na grupie 1000 pełnoletnich osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje znana aktorka. Występowała w “Świecie według Kiepskich” i “Pierwszej miłości”

źródło: PAP

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również