polskaracja.pl sondaż kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | polskaracja.pl

Nowy sondaż przed wyborami. Konfederacja zyskuje, KO dogania PiS

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Nie da się ukryć, że Konfederacja i Koalicja Obywatelska cieszą się coraz większym poparciem.

Na pierwszym miejscu znalazła się Zjednoczona Prawica z wynikiem 37 proc. badanych. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 31 proc. ankietowanych. Kolejne miejsce przypadło Konfederacji, która zanotowała rekordowy wynik. Na sojusz Nowej Nadziei, Ruchu Narodowego oraz Konfederacji Korony Polskiej chce głosować nawet 14 procent respondentów.

Dwa warianty w sondażu

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z poparciem 8 proc. badanych. W sondażu wzięto natomiast pod uwagę dwa warianty.

W pierwszym Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe, czyli Trzecia Droga startują osobno, a w drugim ze wspólnej listy.
W przypadku osobnego startu do Sejmu wchodzi jedynie Polska 2050 z 5 proc. poparciem. W przypadku PSL jest to zaledwie 3 proc. poparcia.
Gdyby ugrupowania wystartowały jednak jako Trzecia Droga, to zdobyłyby 7 proc. poparcia, a w przypadku koalicji potrzebne jest 8 proc.

W badaniu wzięto także pod uwagę partie: Kukiz’15 i Porozumienie. W obu przypadkach na partię Kukiza chciałoby zagłosować 1 proc. respondentów, natomiast na Porozumienie w pierwszym wariancie 0 proc., a w drugim 1 proc.

Sondaż przeprowadzono w okresie od 23 do 27 czerwca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1072 Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adam Małysz o żonie Kubackiego. Polski skoczek ujawnił nowe informacje

źródło: PAP / dziennik.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również