polskaracja.pl: Nowy sondaż
źródło: / Katarzyna Czerwińska, wikipedia CC 3.0

Nowy sondaż IBRiS. Rekordowy wynik Konfederacji, mocna pozycja Koalicji Obywatelskiej

Najnowszy sondaż pracowni IBRiS dla Radia ZET ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Szczególną uwagę przykuwa Konfederacja, która może cieszyć się rekordowym wynikiem.

Pierwsze miejsce niezmiennie przypadło Prawu i Sprawiedliwości, które uzyskało 35,1 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 27,4 proc. Za nią znalazła się Konfederacja, z wynikiem, jakiego dotychczas nie widzieliśmy. Na ugrupowanie Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka zagłosować chciałoby 15,7 proc. ankietowanych. Jest to wzrost o 2,3 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Jeżeli chodzi o “Trzecią Drogę”, czyli wspólną listę PSL i Polski 2050, to wskazało ją 10,8 proc. ankietowanych. Taki wynik to wzrost o 1,4 pkt. proc. Jeszcze niedawno poparcie dla tej formacji wynosiło 9,4 proc. Na Nową Lewicę zagłosować chciałoby 9,4 proc. respondentów.

Poparcie dla AgroUnii deklaruje 0,0 proc. 1,6 proc. respondentów nie jest pewna, na którą z partii chce oddać głos w październikowych wyborach do parlamentu.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przeprowadzono w dniach 10-11 lipca br. metodą CATI na ogólnopolskiej grupie 1000 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katarzyna Dowbor ma nową pracę? “Już podobno znalazła posadę w telewizji”

źródło: IBRiS / Radio ZET

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również