Bezrobocie w Polsce spada polskracja.pl
źródło: fot. youtube/RMF24

Niskie bezrobocie w Polsce dalej spada. Pracować chce każdy, żeby nie głodować

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 5,2 procent. Rok temu było to 6 procent, a w 2012 roku 12,6 procent. Z tej okazji rzecznik polskiego rządu Müller już zdążył otworzyć szampana, by świętować najniższe bezrobocie w historii.

Polityk pomylił się jednak, bowiem rekord padł w październiku w 2019 roku, ale to i tak nie przeszkadza, aby ogłosić kolejny sukces Partii. Zwłaszcza kiedy wybory nadchodzą wielkimi krokami.

– Kolejne dobre informacje dotyczące kwestii wysokości bezrobocia w Polsce. Główny Urząd Statystyczny podał nowe dane w tym zakresie. Stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1 proc. według klasyfikacji GUS-u. Miesiąc temu był to 5,2 proc. To pokazuje, że te rozwiązania, które do tej pory funkcjonowały w Polsce w szczególności w okresie covidowym, związane z tarczami finansowymi, tarczami antykryzysowymi przyniosły dobry efekt w postaci właśnie bardzo niskiego bezrobocia, najniższego bezrobocia w historii Polski

– ogłosił.

“Nie rabotajet, nie kuszajet”

Na podstawie najnowszych danych Eurostatu wynika, że w kwietniu Polska z Czechami miały najniższe bezrobocie w Europie. Było to 2,7 procent zdolnych do pracy. Co więcej, cała wspólnota europejska odnotowała w lutym najniższy poziom bezrobocia wynoszący 6 procent. W samym kwietniu na terenie UE około 18 tysięcy bezrobotnych znalazło pracę, a w skali roku było to już 212 tysięcy osób.

źródło: Donald.pl

+1
1
+1
2
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również