polskaracja.pl: Stanisław Tyszka o rządach PiS-u
źródło: Screen z kanału YouTube

Stanisław Tyszka o biedzie w Polsce. “To jest efekt rządów Prawa i Sprawiedliwości”

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka był gościem w “Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii”. Ocenił, że pogłębiające się problemy Polaków, m.in. znaczne zubożenie to wynik błędnych i chaotycznych rządów PiS-u.

– Sytuacja geopolityczna się diametralnie rok temu zmieniła. Myślę, że to jest olbrzymi test dla polskiej klasy politycznej. Proszę zauważyć panie redaktorze, że rok temu nagle skończyła się pandemia, dokładnie rok temu, czyli jakiś taki okres dłuższego zarządzania strachem obywateli, ograniczenia drastycznego praw obywatelskich i rozpoczął się nowy etap, w którym również Prawo i Sprawiedliwość idzie ręka w rękę z Platformą Obywatelską. Zgadzają się praktycznie co do wszystkiego, jeżeli chodzi o nasz stosunek do wojny – podkreślił Stanisław Tyszka.

Tyszka: to są sprawy fundamentalne

Poseł wyjaśnił, że Konfederacja jest jedyną partią, która broni interesu Polaków i nie oszukuje ich. Dodał, że są to sprawy fundamentalne, kiedy obywatele czarno na białym wiedzą, jakie koszta ponoszą.

– Jeżeli przyjmujemy, bo taka jest sytuacja rzeczywiście humanitarna, miliony uchodźców z Ukrainy, to musimy Polakom mówić otwarcie, jaki jest tego koszt. Jeżeli przekazujemy większość naszych czołgów, to musimy się zastanowić, dlaczego nie dostajemy rekompensaty za to, dlaczego nie dostajemy ekwiwalentu, dlaczego w tym momencie pomijane są polskie zakłady zbrojeniowe. Mówimy o sprawach fundamentalnych, dlatego że mamy sytuację, w ciągu ostatniego roku, drastycznego zubożenia Polaków, przez inflację, przez politykę gospodarczą Prawa i Sprawiedliwości i do tego dochodzą konieczne wydatki na zbrojenia – dodał.

Wyjaśnił przy tym, że Konfederacja popiera pomoc dla Ukrainy, zarówno finansową, jak i militarną, należy jednak zachować zdrowe granice rozsądku. W dodatku trzeba uświadamiać społeczeństwo ws. wszystkich szczegółów i zmian prowadzonej polityki, ponieważ pomoc poszkodowanym udzielania jest z pieniędzy obywateli. O fakcie tym należy pamiętać.

źródło: YouTube

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również